Klub

Górnik Zabrze ma już 70 lat. Wszystkiego najlepszego Górnicy!

14.12.2018

14.12.2018

Górnik Zabrze ma już 70 lat. Wszystkiego najlepszego Górnicy!

Z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia klubu sportowego Górnik Zabrze w imieniu całej społeczności Łódzkiego Klubu Sportowego pragniemy złożyć serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zasłużonemu Jubilatowi, bez którego trudno już wyobrazić sobie piłkarską mapę naszego kraju.

Górnik Zabrze to nie tylko klub z ogromnymi sukcesami, ale i dużym potencjałem ku temu, aby wkrótce nawiązać do tych wspaniałych momentów, kiedy cała Polska zasiadała przed telewizorami i trzymała mocno kciuki za zabrzańską jedenastkę, z powodzeniem walczącą z zagranicznymi rywalami w europejskich pucharach.

Jesteśmy bowiem przekonani o tym, iż jedynie kwestią czasu jest, gdy w biało-niebiesko-czerwonych barwach pojawi się kolejna generacja młodych, utalentowanych piłkarzy, z których promowania od samego początku słynie ekipa 14-krotnych mistrzów Polski.

Wierzymy także, że w niedalekiej przyszłości zostanie dokończona budowa stadionu przy ulicy Roosevelta, dzięki czemu mecze Górnika będzie mogło oglądać z trybun jeszcze więcej kibiców niż do tej pory. Jednocześnie nie możemy się już doczekać meczów Górnika z ŁKS-em w najwyższej klasie rozgrywkowej: emocjonujących i w atmosferze prawdziwego piłkarskiego święta – jak na ligowy klasyk przystało.

Dziękujemy Górnikowi za 70 lat pięknie zapisanych na kartach historii polskiej oraz europejskiej piłki nożnej i życzymy powodzenia na kolejne co najmniej siedem dekad!