Akademia

ŁKS utrzymał się w Centralnej Lidze Juniorów U17

14.11.2018

14.11.2018

ŁKS utrzymał się w Centralnej Lidze Juniorów U17

Dzięki zwycięstwu 1:0 z Jagiellonią Białystok w meczu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17, juniorzy młodsi ŁKS zapewnili sobie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym!

Ełkaesiacy od samego początku spotkania osiągnęli optyczną przewagę, którą udokumentowali golem zdobytym w 27. minucie. Wtedy to Filip Adamczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce gości. Chociaż „Jaga” dążyła do wyrównania i również miała swoje okazje, grający z dużą determinacją i koncentracją zawodnicy ŁKS zdołali utrzymać prowadzenie do końca tego spotkania.

Dzięki temu zwycięstwu juniorzy młodsi ŁKS na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zapewnili sobie utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U17 i na wiosnę ponownie będą reprezentować nasz klub w tych rozgrywkach.

W ostatnim tegorocznym spotkaniu „biało-czerwono-białych” czeka wyjazdowe spotkanie z AKS-em SMS Łódź.


  • ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 1:0
Bramka: Filip Adamczyk 27’
Skład ŁKS: Michał Marciniak – Filip Adamczyk, Jakub Janik, Mateusz Będkowski, Jakub Szczegodziński, Dawid Labkuchen, Igor Grzejdziak (71’; Patryk Żak), Adam Ratajczyk, Jakub Piotrowski, Tomasz Górecki, Patryk Podlecki (80’; Marcin Juraś)