Akademia

Drugie oraz czwarte miejsca ełkaesiaków w Turnieju Niepodległościowym

13.11.2018

13.11.2018

Drugie oraz czwarte miejsca ełkaesiaków w Turnieju Niepodległościowym

fot. Stowarzyszenie Krzewienia Sportowego Patriotyzmu „Niezwyciężeni”

W minioną sobotę, 10 listopada na obiekcie Polonii przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie odbył się Turniej Piłkarski na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości o Puchar PGE.

W turnieju, który został rozegrany pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wzięły udział drużyny ŁKS-u, Cracovii Kraków, Warty Poznań, Polonii Warszawa i Pogoni Lwów.

Na boiska wybiegli młodzi piłkarze z roczników 2008 oraz 2010. Każda kategoria wiekowa miała własny plac gry, na którym toczyły się rozgrywki obserwowane przez licznie zgromadzoną publiczność. Warto zaznaczyć, że dla uczestników w trakcie trwania turnieju przewidziano obiad, a dla każdego kibica patriotyczny upominek. Były również dodatkowe atrakcje zapewnione przez organizatorów.

Turniej toczony był w szczególnej atmosferze. Duża liczba widzów, stadion, który niedawno gościł drużyny z ekstraklasy czy światła jupiterów, przy których rozegrano fazę finałową dodawały smaczku sportowej rywalizacji. Nie bez znaczenia była też obecność mediów relacjonujących wydarzenie, m.in. Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat czy Polskiego Radia.

Każdy z uczestników po zakończeniu rywalizacji otrzymał pamiątkowy medal oraz pokaźny worek z nagrodami. Drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego zajęły ostatecznie drugie (rocznik 2010) oraz czwarte miejsce (rocznik 2008).

Organizatorom pragniemy serdecznie podziękować za zaproszenie do uczestnictwa w tym niezwykle szczególnym turnieju, który uczcił 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.


Klasyfikacja końcowa (rocznik 2008):

 1. Cracovia
 2. Warta Poznań
 3. Polonia I Warszawa
 4. ŁKS Łódź
 5. Pogoń Lwów
 6. Polonia II Warszawa

Wyniki zespołu ŁKS:

Faza grupowa

 • ŁKS – Polonia I Warszawa 0:2
 • ŁKS – Pogoń Lwów 1:1
 • ŁKS – Cracovia 0:2
 • ŁKS – Polonia II Warszawa 4:0

Mecz o 3. miejsce:

 • Polonia I Warszawa – ŁKS 3:0

Klasyfikacja końcowa (rocznik 2010):

 1. Warta Poznań
 2. ŁKS Łódź
 3. Polonia I Warszawa
 4. Cracovia
 5. Polonia II Warszawa
 6. Pogoń Lwów