Aktualności

Młodzi ełkaesiacy wystąpią w Turnieju Piłkarskim na 100-lecie odzyskania Niepodległości

27
08 / 11 / 2018

1948-06-19. Mecz I ligi piłki nożnej Cracovia – ŁKS Łódź na stadionie Cracovii / fot. arch.PAP

W najbliższą sobotę na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie odbędzie się „Turniej Piłkarski na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” o puchar PGE.

Do udziału w turnieju zostały zaproszone drużyny, które jako pierwsze po latach niewoli wystąpiły w mistrzostwach Polski, a są to: ŁKS Łódź, Warta Poznań, Polonia Warszawa, Pogoń Lwów oraz Cracovia Kraków.

Organizatorzy turnieju czyli Stowarzyszenie Krzewienia Sportowego Patriotyzmu „Niezwyciężeni”  podkreślają, że jego ideą jest przede wszystkim sport, patriotyzm i niepodległość. Rozgrywki w latach 20-tych bardzo spoiły społeczeństwo z trzech różnych zaborów w jeden naród, a jednocześnie pięknie zamanifestowały młodą jeszcze niepodległość. Poprzez turniej będący właśnie rekonstrukcją tych pierwszych, historycznych mistrzostw organizatorzy chcą przypomnieć wspaniałe chwile sprzed lat oraz godnie uczcić Święto Odzyskania Niepodległości Polski.

W turnieju, który został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Andrzeja Dudy wezmą udział zawodnicy z roczników 2008 oraz 2010.


 

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]