ŁKS U17 wygrał ligę. Teraz powalczy o CLJ!

Akademia

ŁKS U17 wygrał ligę. Teraz powalczy o CLJ!

13.11.2017

13.11.2017

W lidze wojewódzkiej B1 juniorów młodszych nie mieli sobie równych, ale przed drużyną ŁKS-u do lat siedemnastu jeszcze trzy bardzo ważne spotkania. Stawką pierwszego będzie prestiż, kolejnych dwóch – awans do Centralnej Ligi Juniorów!

Pierwsza drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego po ostatnim weekendzie awansowała na drugie miejsce w tabeli drugiej ligi, a co nie mniej ważne – nie zawodzą także ich młodsi koledzy.

Wczoraj (tj. w niedzielę 12 listopada) zespół do lat 17 rozgromił w ramach 13. kolejki ligi wojewódzkiej B1 juniorów młodszych AP Mazovie Tomaszów Mazowiecki aż 7:0. Co więcej zwycięstwo to zapewniło ŁKS-owi zwycięstwo w całych rozgrywkach!

O tym, że młodym ełkaesiakom należał się tytuł świadczy kapitalny bilans – jedenaście zwycięstw, jeden remis i tylko jedna porażka, w sumie aż 51 zdobytych bramek i zaledwie 7 straconych. Do końca rozgrywek pozostała jedna kolejka, ale już dziś wiadomo, że nikt nie zdoła podopiecznych trenerów Marcina Pogorzała i Rafała Majewskiego dogonić. ŁKS zgromadził 34 punkty, o pięć więcej od drugiego w tabeli MPK Boruty Zgierz i aż jedenaście nad RTS Widzew.

To jednak nie koniec emocji dla ŁKS U17. Najpierw bowiem w ramach ostatniej kolejki zmierzą się ełkaesiacy z Widzewem, a później jako zwycięzcy ligi wojewódzkiej B1 juniorów młodszych przystąpią do konfrontacji, której stawką będzie awans do Centralnej Ligi Juniorów U17!

Rywalem ŁKS-u będzie Olimpia Elbląg. Pierwszy mecz barażowy o CLJ (U17) już w najbliższy weekend w Elblągu (18 lub 19 listopada), z kolei rewanż zostanie rozegrany prawdopodobnie w następną środę lub weekend (24-25 listopada) w Łodzi, o czym oczywiście będziemy jeszcze informować.

Młodym zawodnikom oraz ich trenerom gratulujemy zwycięstwa w rozgrywkach ligowych i oczywiście trzymamy kciuki przed najważniejszymi meczami w tym roku.

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Obserwuj Akademię w mediach społecznościowych!