Akademia

Akademia ŁKS Łódź rozpoczyna współpracę ze Szkołą Podstawową nr 6

02.10.2017

02.10.2017

Akademia ŁKS Łódź rozpoczyna współpracę ze Szkołą Podstawową nr 6

Łódzki Klub Sportowy rozpoczął współpracę ze Szkołą Podstawową nr 6 przy ul. Kusocińskiego 116.

W ramach umowy partnerskiej dwa razy w miesiącu dzieci (ze wszystkich klas) wezmą udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych w ramach lekcji wychowania fizycznego, które przeprowadzi Akademia ŁKS. Dodatkowo, w październiku taka lekcja odbędzie się też obiektach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Projekt wystartuje 16 października, a choć ma on na razie charakter pilotażowy, liczymy że współpraca retkińskiej podstawówki z ŁKS-em będzie przykładem wzorcowej współpracy klubu ze szkołą. Oczywiście na tym nie koniec, bo w przyszłości ŁKS zamierza rozszerzyć współpracę na inne szkoły w Łodzi i województwie łódzkim.

Uważam, że ten projekt to doskonała okazja do promocji sportu i zdrowego trybu życia wśród naszych uczniów. Chcielibyśmy, żeby dzieci znalazły alternatywny sposób spędzania swojego czasu, niż przed komputerem. Nasz szkoła posiada długoletnie tradycje sportowe. To tutaj uczył się Artur Partyka, legenda polskiej lekkoatletyki oraz Tomasz Lenart – były reprezentant kraju i piłkarz ŁKS-u. – skomentował rozpoczynającą się współpracę wicedyrektor szkoły Adam Cisek.

W tym miejscu pragniemy podziękować Pani dyrektor Szkoły Podstawowej, Elżbiecie Kubickiej-Horosiewicz. Jesteśmy pewni, że współpraca będzie owocna, a także przyniesie korzyści ŁKS-owi, szkole i przede wszystkim najmłodszym łodzianom.