Akademia

Ruszył projekt „WF z ŁKS-em”

20.10.2017

20.10.2017

Ruszył projekt „WF z ŁKS-em”

W piątek (20 października) wystartował projekt „WF z ŁKS-em”. W porannych zajęciach w Szkole Podstawowej nr 6 na Retkini wzięło udział pięćdziesięciu uczniów. Jak się okazało niespodzianka czekała nie tylko na nich…

Zajęcia poprowadzili dwaj trenerzy, którzy na co dzień zajmują się pracą z juniorami Akademii ŁKS Łódź: Jarosław Byczkowski (trener U8-U10) oraz trener przygotowania motorycznego, Paweł Drechsler. W trakcie dwóch lekcji (każda po 45 minut) szkoleniowcy skupili się na zabawie, a w jej trakcie postawili silny akcent na współpracę w grupie. Głównym celem projektu jest przecież nauka zdrowej sportowej rywalizacji właśnie poprzez zabawę.

Lekcje „WF-u z ŁKS-em” będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 6 cyklicznie. Projekt na ten moment ma charakter pilotażowy, wkrótce w zajęciach WF-u prowadzonych przez trenerów i zawodników ŁKS-u wezmą udział dzieci z innych szkół na terenie Łodzi i naszego województwa, a lekcje takie odbędą się także na ŁKS-ie.

Po zajęciach uczniowie otrzymali od trenerów drobne upominki, a szkolna biblioteka książkę „100 lat ŁKS”. Niespodzianka czekała także na naszych szkoleniowców, bowiem po lekcjach uczniowie odśpiewali „W naszym mieście Łodzi…” i chyba lepszego podziękowania nie można sobie wyobrazić.

[galeria id=”5319″]