Drużyna

ŁKS rozpoczął przygotowania

10.06.2019

10.06.2019

ŁKS rozpoczął przygotowania

27 zawodników wzięło udział w dzisiejszym treningu inaugurującym przygotowania do sezonu 2019/2020 w Lotto Ekstraklasie. Ełkaesiacy ćwiczyli na boisku hybrydowym przy al. Unii Lubelskiej.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wybiegli na zajęcia kilka minut po godzinie 11:00. W komplecie stawili się wszyscy nowo pozyskani gracze, czyli Michał Trąbka, Maciej Dampc, Ricardo Guima, Dragoljub Srnić i Pirulo. Zabrakło Mateusz Gamrota i Jakuba Kostyrki, z którymi klub nie przedłużył wygasających z końcem czerwca umów oraz Oskara Koprowskiego i Mikołaja Maschery, którzy wkrótce zostaną wypożyczeni do innych klubów. Dłuższe wolne otrzymał uczestnik Mistrzostw Świata do lat 20, Jan Sobociński i dołączy do zespołu za tydzień.

Nową twarzą był również 18-letni pomocnik Artur Sójka, który w mienionym sezonie występował w zespole rezerw, a niedawno podpisał profesjonalną umowę z Łódzkim Klubem Sportowym.

Jutro rano ełkaesiacy przejdą badania. W środę oraz piątek sztab szkoleniowy zaplanował po dwa treningi, zaś w czwartek oraz sobotę po jednym. Nie odbędzie się wcześniej zaplanowany na sobotę, 15 czerwca mecz kontrolny z Włocłavią Włocławek.


Kadra Łódzkiego Klubu Sportowego na pierwszym treningu przed sezonem 2019/2020:

Dawid Arndt, Artur Bogusz, Michał Brudnicki, Patryk Bryła, Dominik Budzyński, Maciej Dampc, Jan Grzesik, Ricardo Martins Guimaraes „Guima”, Kamil Juraszek, Bartłomiej Kalinkowski, Adrian Klimczak, Michał Kołba, Rafał Kujawa, Wojciech Łuczak, Łukasz Piątek, Piotr Pyrdoł, Ievgen Radionov, Daniel Ramirez, Adam Ratajczyk, Kamil Rozmus, Maksymilian Rozwandowicz, Jose Antonio Luis Lopez „Pirulo”, Łukasz Sekulski, Artur Sójka, Dragoljub Srnić, Michał Trąbka i Maciej Wolski