Drużyna

José Antonio Ruiz „Pirulo” nowym zawodnikiem ŁKS-u

07.06.2019

07.06.2019

José Antonio Ruiz „Pirulo” nowym zawodnikiem ŁKS-u

27-letni José Antonio Ruiz „Pirulo” został piątym nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego w letnim okienku transferowym. Hiszpański pomocnik, który ostatnio reprezentował barwy Realu Balompédica Linense, podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku.

Urodzony w Los Barrios zawodnik swoją seniorską karierę rozpoczynał w drugiej drużynie Espanyolu. Następnie był graczem Malagi B, CE L’Hospitalet i ponownie rezerw klubu ze stolicy Katalonii. Tuż przed rozpoczęciem swojej przygody poza Hiszpanią piłkarz reprezentował jeszcze barwy CE Sabadella FC. Poza ojczyzną „Pirulo” występował w barwach słowackiej Senicy i bułgarskiego Cherno More. Ostatni sezon ofensywny pomocnik spędził w Realu Linense, gdzie w 30 meczach zanotował 8 bramek.

Nie był to dla nas łatwy do przeprowadzenia transfer, ale cieszymy się, że José do nas trafił – mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u. – Naszego nowego zawodnika charakteryzuje przede wszystkim technika, zmysł do gry kombinacyjnej, kreatywność ale również bardzo dobre parametry motoryczne co potwierdziły zresztą badania.

„Pirulo” grał już poza Hiszpanią więc mamy nadzieję, że jego aklimatyzacja będzie przebiegać prawidłowo. Chcemy mieć około 22-24 piłkarzy z podobną, wysoką jakością bo tylko do gwarantuje rozwój zespołu. Myślę, że powoli się do tego zbliżamy – dodaje Przytuła.