Klub

ŁKS liderem Pro Junior System

27.09.2018

27.09.2018

ŁKS liderem Pro Junior System

Miło nam poinformować, że po jedenastu kolejkach Fortuna 1 Ligi ŁKS znajduje się na szczycie zestawienia Pro Junior System, której celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach.

W pierwszych jedenastu meczach ŁKS zgromadził 2432 punktów i wyprzedza Wigry Suwałki (2204), Odrę Opole (1860), Bytovię (1464) oraz Stal Mielec (1171).

Przypomnijmy, że punkty dla klubów w programie Pro Junior System przyznawane są za występy młodzieżowców i wychowanków w zespołach seniorskich. Zgodnie z regulaminem, młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. Wychowankiem jest natomiast młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Wysokie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System to nie tylko dowód dobrej pracy z utalentowaną piłkarsko młodzieżą, ale i możliwość zdobycia atrakcyjnej dla klubu premii. Dla najlepszych klubów Pro Junior System w pierwszej, drugiej i trzeciej lidze PZPN przygotował bowiem nagrody pieniężne – w przypadku Fortuna 1 Ligi łączna pula do podziału dla najlepszych drużyn wynosi sześć milionów złotych.

Bardzo cieszymy się z wysokiego miejsca w klasyfikacji Pro Junior System, które potwierdza, że ŁKS coraz lepiej pracuje z młodzieżą. Stawianie na młodych zawodników już od dawna jest jednym z fundamentów polityki kadrowej klubu. Mam nadzieję, że do końca sezonu będziemy plasować się w czołówce tego rankingu, choć oczywiście zwycięstwo w nim nie jest dla nas celem samym w sobie – komentuje Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego.