Aktualności

ŁKS III. Najlepsi spośród 1885 drużyn

7
15 / 06 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Dziewięć meczów. Komplet zwycięstw. Siedemdziesiąt osiem zdobytych goli. Drużyna ŁKS III okazała się w zakończonym już sezonie klasy B najlepsza spośród wszystkich 1885 drużyn występujących na tym szczeblu rozgrywkowym.

Ze względu na pandemię koronawirusa druga drużyna rezerw ŁKS-u już nie zagra w tym sezonie i co za tym idzie zapewniła sobie awans do klasy A. Warto przy tym zauważyć w jakim stylu podopieczni trenera Rafała Majewskiego, któremu pomagają Adam Gołaszewski i Sebastian Bielichowski, wywalczyli promocję „piętro wyżej”.

Wśród 1885 drużyn rywalizujących na tym szczeblu rozgrywkowym ełkaesiacy okazali się bezkonkurencyjny, bo nie tylko awansowali do klasy A, ale i w dziewięciu rozegranych meczach skompletowali 27 punktów, do tego zdobyli 78 goli i stracili tylko 7 (najwyższe zwycięstwa: ŁKS III Łódź – AMII II Łódź 18:0, Victoria II Łódź – ŁKS III Łódź 1:13, ŁKS III Łódź – KP Byszewy 17:2).

Ten bezprecedensowy wynik drużyny składającej się z młodych piłkarzy Akademii ŁKS-u (na co dzień uczniów Szkoły Marcina Gortata) nie uszedł uwadze popularnego kanału „Piłka dla wszystkich”, który właśnie pojawił się na naszych obiektach i przygotował specjalny materiał poświęcony drugiej drużynie rezerw czyli drużynie ŁKS III (premiera już wkrótce).

Dodajmy, że w Polsce tylko kilka zespół posiada drugą drużynę rezerw (poza ŁKS III Łódź są jeszcze: Podbeskidzie III Bielsko-Biała, Tarnovia III Tarnowo-Podgórne, Śląsk III Łubniany-Brynica), a swoją cegiełkę do sukcesu młodych ełkaesiaków z trzeciej drużyny dołożył również w zakończonym już sezonie Tomasz Górecki, który trenuje z pierwszą drużyną i niedawno podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z ŁKS-em.

fot. Lens Strong
POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]