Aktualności

Dzieciaki Dzieciakom – Akademia ŁKS Łódź

7
01 / 06 / 2020

W Akademii ŁKS wspólnie uczymy się piłki nożnej, ale i tego, co ważne nie tylko na boisku. I właśnie dlatego z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy zbiórkę dla małych podopiecznych oddziału onkologicznego szpitala przy ul. Spornej.

W zeszłym roku z okazji Dnia Dziecka we współpracy z Fundacją Krwinka, która opiekuje się dziećmi z oddziału onkologicznego SP ZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Spornej, odwiedziliśmy dzielne maluchy i mamy nadzieję, a uśmiechy młodych pacjentów zdawały się to potwierdzać, że doświadczenie to było cenne nie tylko dla nas.

W tym roku znów zamierzaliśmy się tam pojawić, niestety na przeszkodzie stanął okropny koronawirus. Rezygnować jednak nie zamierzamy i właśnie dlatego młodzi piłkarze Akademii ŁKS we współpracy z klubem zorganizowali specjalną zbiórkę.

Nie interesują nas pieniądze, interesują nas artykuły, które pomogą i szpitalowi, i jego pacjentom – m.in. płyny do dezynfekcji, chusteczki, maseczki ochronne, zdrowe słodycze, pluszaki, klocki i kubki termiczne.

Zbiórka prowadzona przez całą Akademię ŁKS już się rozpoczęła i potrwa do czwartku. W szpitalu pojawimy się natomiast 1 czerwca w Dzień Dziecka i – oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa – właśnie tego dnia przekażemy szpitalowi zebrane w ramach naszej akcji artykuły.

Nie ma w tym przypadku, bo w Akademii ŁKS poza szeroko rozumianym sportem uczymy się także wielu innych rzeczy – empatii, tolerancji, świadomości społecznej i chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Bardzo nam zależy, by nasi podopieczni zasadę „fair play” odnosili nie tylko do piłki nożnej. Wtedy o prawdziwe zwycięstwa, nie tylko te na boisku, będzie nam wszystkim jeszcze łatwiej.

Zobaczcie film z naszej poprzedniej wizyty w szpitalu:

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]