Akademia ŁKS rozpocznie przygotowania do sezonu w lipcu

26 / 05 / 2020

Znamy już terminy zakończenia sezonu i rozpoczęcia przygotowań do nowych rozgrywek dwóch zespołów rezerw ŁKS oraz wszystkich drużyn Akademii ŁKS.

W drugim i trzecim tygodniu czerwca wszystkie zespoły Akademii ŁKS, w tym dwie drużyny rezerw, zakończą sezon i udadzą się na wakacje. Najpierw jednak w pierwszej połowie tego miesiąca zostaną przeprowadzone testy, w których wezmą udział zawodnicy pragnący dołączyć do Akademii ŁKS.

Rezerwy naszego klubu (ŁKS II), druga drużyna rezerw (ŁKS III), tak jak i zespoły młodzieżowe już w tym sezonie nie powalczą o ligowe punkty. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie rozgrywki w niższych ligach został zakończone. Pierwsza z wymienionych drużyn (ŁKS II) spotka się przed przerwą wakacyjną na ostatnich zajęciach 12 czerwca. Tydzień później zajęcia treningowe zakończą pozostałe drużyny Akademii ŁKS.

Przerwa wakacyjna dla rezerw ŁKS potrwa do 6 lipca. Zespół rozpocznie nowy sezon w czwartej lidze na początku sierpnia. Tydzień później (8 sierpnia) o ligowe punkty powalczy druga drużyna naszych rezerw (ŁKS III), która z najlepszym wynikiem w całej klasie B awansowała do klasy A (szósty szczebel rozgrywkowy), a na zajęciach po przerwie wakacyjnej spotka się 13 lipca.

Z powodu przyśpieszonych rozgrywek w sezonie 2020/21 zdecydowaliśmy o przesunięciu zakończenia i rozpoczęcia treningów w Akademii. Drugi zespół potrzebuje czterech tygodni, aby przygotować się do sezonu, dlatego ustaliliśmy, że startujemy na początku lipca – mówi Paweł Drechsler, trener przygotowania motorycznego w Akademii ŁKS. – Ze względu na zmiany w terminarzu runda jesienna będzie bardzo długa. Pamiętajmy, że nasi zawodnicy są cały czas w treningu, dlatego uważam, że te krótkie wakacje jakie dostaną w połowie czerwca im nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie – pozwolą zregenerować się przed intensywnym lipcem. W zespole rezerw jak to zwykle bywa dojdzie do kilku rotacji czy też zmian, które mają na celu pobudzić i zmotywować wszystkich do jeszcze cięższej pracy. Jest to naturalny i potrzebny proces – dodaje Paweł Drechsler.

20 lipca przygotowania do nowego sezonu rozpoczną drużyny U17, U-16, U-15, U-14 i U-13. Pierwszy mecz młodzi ełkaesiacy rozegrają w połowie sierpnia. Najpóźniej, bo 27 lipca w ośrodku przy ul. Minerskiej zobaczymy najmłodszych piłkarzy, czyli drużyny U-12, U-11, U-10, U-9 i U-8. Każdy z tych zespołów swój pierwszy mecz nowego sezonu rozegra 22 sierpnia.

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie obozy przygotowawcze zostały odwołane. W tym roku młodzi ełkaesiacy będą szlifować formę na własnych obiektach.

Przypominamy, że cały czas trwa nabór do bezpłatnej Szkoły Marcina Gortata (szkoła podstawowa i liceum). Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły TUTAJ.