Okręgowy Puchar Polski. ŁKS III Łódź  – ŁKS II Łódź 0:7

7
27 / 10 / 2021

Derby Akademii dla trzecioligowców. ŁKS II wygrał z ŁKS III 7:0 i awansował do półfinału łódzkiego etapu Okręgowego Pucharu Polski.

W ćwierćfinale łódzkiego etapu Okręgowego Pucharu Polski los skojarzył dwie nasze drużyny, więc o awans do półfinału tych rozgrywek walczyły trzecioligowe rezerwy ŁKS-u i ich młodsi koledzy występujący w klasie okręgowej. W środowe popołudnie na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS lepsi okazali się podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka, którzy zdobyli siedem goli.

Worek z bramkami dla trzecioligowców rozwiązał się w drugim kwadransie spotkania. W 20. minucie efektowną przewrotką popisał się Michał Karlikowski, a w kolejnych ośmiu minutach do bramki trafili Jakub Romanowicz i Mikołaj Lipień. Jeszcze przed przerwą czwartego gola za sprawą pięknego uderzenia z dystansu zdobył Adrian Czypicki.

W drugiej połowie bramkarza ŁKS III pokonali Mateusz Kowalczyk, Jowin Radziński oraz Artur Sójka (ten ostatni zdobył gola po świetnie wykonanym rzucie wolnym). Rezerwy ŁKS-u (czyli trzecioligowcy) wygrały 7:0 i w nagrodę w półfinale łódzkiego etapu Okręgowego Pucharu Polski powalczą w listopadzie z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski (etap łódzki) / ŁKS III Łódź – ŁKS II Łódź 0:7 (0:4)

• Bramki: 0:1 Michał Karlikowski (20), 0:2 Jakub Romanowicz (24), 0:3 Mikołaj Lipień (28), 0:4 Adrian Czypicki (42), 0:5 Mateusz Kowalczyk (64), 0:6 Jowin Radziński (72), 0:7 Artur Sójka (76)
  • Awans: ŁKS II Łódź

• ŁKS III: Piotr Wach (46, Jakub Wojtczak) – Dawid Minias (46, Michał Koszur), Igor Krzyżanek, Oskar Stachurski (70, Michał Wąsowski), Oliwier Krasowiak – Andrzej Kominiarczyk, Kacper Krus (50, Jakub Miniak), Wiktor Kościuk, Julian Mordasiewicz (46, Jakub Marchwicki), Łukasz Włodarczyk (67, Stanisław Białkowski) – Jakub Piotrowski (63, Jan Kobyliński). Trener: Mariusz Zasada.
  • ŁKS II: Michał Kołba (46, Tomasz Kucharski) – Michał Karlikowski (46, Lamine Coulibaly), Aleksander Ślęzak, Artur Sójka, Jowin Radziński – Jędrzej Zając (59, Adam Król), Jakub Romanowicz (46, Mateusz Jastrzembski), Mikołaj Lipień, Adrian Czypicki, Dariusz Gmosiński (59, Łukasz Dynel) – Mateusz Kowalczyk (68, Bartosz Bargiel). Trener: Radosław Pęciak.