Ograli lidera! ŁKS II – Legionovia 4:2

10
14 / 05 / 2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u sprawili w sobotę ogromną niespodziankę. W 32. kolejce trzeciej ligi ełkaesiacy wygrali 4:2 z liderem z Legionowa po golach Błażeja Radwanka, Jakuba Romanowicza, Aleksandra Ślęzaka i jednym samobójczym trafieniu.

Lider trzeciej ligi przegrał dotąd tylko dwa mecze i ze sporą przewagą nad resztą stawki zmierzał od pewnego czasu po awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS Legionovia poniosła trzecią w sezonie porażkę i musiała uznać wyższość zespołu trenera Marcina Matysiaka, który sprawił nam wszystkim ogromną frajdę, ogrywając faworyta 4:2.

ŁKS II Łódź rozpoczął sobotnie zawody lepiej niż dobrze. Ełkaesiacy nie przestraszyli się ekipy z Legionowa i już w 7. minucie objęli prowadzenie, w czym największa zasługa Piotra Gryszkiewicza oraz jego dokładnego podania wzdłuż linii bramkowej, po którym świetnie ustawiony Błażej Radwanek dopełnił formalności. Co prawda po dwóch kwadransach na tablicy wyników znów widniał remis (Michał Kołba nie zdołał zatrzymać piłki po strzale z dystansu Konrada Zakliki), lecz to nie zdeprymowało łodzian.

Między 37. minutą a końcem pierwszej połowy rezerwy ŁKS-u zagrały koncertowo, wyprowadziły aż trzy ciosy i każdy z nich trafił celu. Najpierw po akcji Kelechukwu Ibe-Torti, jednego z najlepszych tego dnia zawodników na boisku, samobójcze trafienie zaliczył naciskany przez Błażeja Radwanka obrońca gości, następnie strzegącego bramki przyjezdnych Jana Krzywańskiego pokonali: po efektownym strzale z dystansu Jakub Romanowicz i Aleksander Ślęzak (ten drugi wykorzystał rzut karny podyktowany za faul defensora na Kelechukwu).

Po zmianie stron Legionovia zdołała zmniejszyć straty – w 58. minucie drugiego gola dla gości zdobył Artur Balicki pokonując Michała Kołbę z bliskiej odległości – ale na więcej ełkaesiacy już liderowi nie pozwolili. W końcówce spotkania naszych piłkarzy łapały co rusz skurcze, ale ambitna postawa popłaciła – ŁKS II Łódź wygrał 4:2 i zgarnął bezcenny komplet punktów.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka mają na koncie 42 punkty i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek oddalili się od strefy spadkowej. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Wissą Szczuczyn.

32. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Legionovia Legionowo 4:2 (4:1)

• Bramki: 1:0 Błażej Radwanek (7), 1:1 Konrad Zaklika (30), 2:1 Piotr Bujak (36 – sam.), 3:1 Jakub Romanowicz (37), 4:1 Aleksander Ślęzak (43 – kar.), 4:2 Artur Balicki (58)
  • Sędziował: Damian Nowak (Wrocław)

Składy

• ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek (46, Jędrzej Zając), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński – Jakub Romanowicz (73, Mateusz Jastrzembski), Piotr Gryszkiewicz (49, Jakub Piotrowski), Wiktor Kościuk, Artur Sójka (73, Adrian Czypicki), Kelechukwu (62, Mikołaj Lipień) – Błażej Radwanek. Trener: Marcin Matysiak.
  • Legionovia Legionowo: Jan Krzywański – Adam Waszkiewicz (84, Mikołaj Gibas), Konrad Zaklika, Michał Bajdur (60, Sebastian Gołąb), Piotr Bujak, Patryk Koziara, Grzegorz Wojdyga (60, Sebastian Pociecha), Bartosz Mroczek, Piotr Sonnenberg (46, Bartosz Rymek), Wiktor Kaczorowski, Artur Balicki (65, Piotr Dobrogost). Trener: Kordian Latos.