Następnym razem się uda. ŁKS II – Legia II 0:1

09.04.2022

Następnym razem się uda. ŁKS II – Legia II 0:1

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 25. kolejce piłkarskiej trzeciej ligi rezerwy ŁKS-u przegrały 0:1 z drugą drużyną Legii Warszawa. To dopiero pierwsza ligowa porażka zespołu trenera Marcina Matysiaka w tym roku.

Znakomita seria meczów bez porażki drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego zatrzymała się na siedmiu spotkaniach. W sobotę na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS lepsza o jedną bramkę okazała się Legia II Warszawa, chociaż łodzianie także tym razem zasłużyli na brawa przede wszystkim za ambitną postawę do ostatniej sekundy meczu.

W pierwszej bardzo wyrównanej połowie gole nie padły. Po zmianie stron działo się więcej. Zwycięską bramkę goście zdobyli w 70. minucie – Bartosz Widejko dośrodkował piłkę na pole karne z rzutu rożnego, a Patryk Pierzak strzałem z kilku zaledwie metrów nie dał szans Dawidowi Arndtowi na skuteczną interwencję (0:1). Odpowiedź łodzian mogła być błyskawiczna, niestety chwilę po stracie bramki dobrego podania Łukasza Dynela nie wykorzystał Błażej Radwanek. Nasi dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku do końca, lecz tym razem się nie udało.

Świetnie spisujący się w lidze w tym roku podopieczni trenera Marcina Matysiaka także tym razem ulegli rezerwom Legii (w rundzie jesiennej przegrali ze stołeczną drużyną 1:2) i po dwudziestu czterech rozegranych spotkaniach mają na koncie 33 punkty. W następnej kolejce trzeciej ligi ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi.

25. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)

• Bramka: 0:1 Patryk Pierzak (70)
  • Sędziował: Paweł Mackiewicz (Podlaski ZPN)

Składy

• ŁKS II: Dawid Arndt – Damian Nowacki, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Jakub Romanowicz, Artur Sójka, Jakub Tosik, Błażej Radwanek (88, Jakub Piotrowski), Piotr Gryszkiewicz (71, Jędrzej Zając) – Łukasz Dynel. Trener: Marcin Matysiak.
  • Legia II: Jakub Trojanowski – Bartosz Widejko, Dawid Dziegielewski (46, Patryk Pierzak), Ramil Mustafaev (46, Arkadiusz Ciach), Patryk Konik (46, Igor Strzałek), Nikodem Niski, Karol Nojszewski, Bartłomiej Ciepiela, Kacper Skwierczyński (90, Jakub Czajkowski), Wiktor Kamiński (75, Jakub Kwiatkowski), Mateusz Grudziński. Trener: Marek Gołębiewski.