Nie odpuścili do końca. ŁKS II – Jagiellonia II 3:3

16
13 / 11 / 2021

W 18. kolejce trzeciej ligi rezerwy ŁKS-u po emocjonującym meczu zremisowały z Jagiellonią II Białystok 3:3. Goście prowadzili już 3:0, ale kapitalny finisz pozwolił łodzianom uratować cenny punkt.

Starcie dwunastej w tabeli trzeciej ligi drugiej drużyny Jagiellonii Białystok z trzynastym ŁKS II Łódź dostarczyło i wielu goli, i wielkich emocji. Pierwsza godzina sobotniego widowiska należała do gości z Podlasia, którzy otworzyli wynik już w 9. minucie za sprawą trafienia Huberta Karpińskiego, a po zmianie stron podwyższyli prowadzenie dzięki bramkom Krzysztofa Toporkiewicza z rzutu karnego i ponownie Huberta Karpińskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym ełkaesiaków.

Rezerwy ŁKS-u po tym trzecim ciosie nie zamierzały dać za wygraną i od tego momentu to one nadawały ton wydarzeniom na boisku. Wystarczyły trzy minuty (62. i 65.), żeby po golach Michała Karlikowskiego (efektowne uderzenie z dystansu) i Aleksandra Ślęzaka (wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Karlikowskim) przewaga Jagiellonii stopniała do jednej zaledwie bramki.

W końcówce meczu łodzianie byli kilkukrotnie bliscy wyrównującego gola, m.in. – Mikołaj Lipień przegrał pojedynek z bramkarzem przyjezdnych, a nie mniej aktywny w drugiej połowie Michał Karlikowski trafił piłką w poprzeczkę. Wreszcie, w 77. minucie, napór łodzian przyniósł efekt. Kapitalne dośrodkowanie Mikołaja Lipienia na gola zamienił Jakub Piotrowski.

Autor wyrównującego trafienia, który kilka dni temu zapewnił naszej drużynie zwycięstwo nad Sokołem Aleksandrów Łódzki w Okręgowym Pucharze Polski, miał nawet szansę zdobyć w sobotę drugą bramkę, lecz po rzucie rożnym i strzale głową młodego napastnika gości uratował słupek, w który sekundę po tym trafił także Mikołaj Lipień. Rezerwy ŁKS-u i Jagiellonii podzieliły się punktami.

W tym roku podopiecznych trenera Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka czekają jeszcze dwa wyjazdowe mecze w trzeciej lidze. Ełkaesiacy zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Ursusem Warszawa.

18. kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – Jagiellonia II Białystok 3:3 (0:1)

• Bramki: 0:1 Hubert Karpiński (9), 0:2 Krzysztof Toporkiewicz (51 – kar.), 0:3 Hubert Karpiński (55), 1:3 Michał Karlikowski (62), 2:3 Aleksander Ślęzak (65 – kar.), 3:3 Jakub Piotrowski (77)
  • Sędziował: Sebastian Godek (Warszawa)

• ŁKS II: Michał Kot – Jędrzej Zając, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Michał Karlikowski – Dariusz Gmosiński (59, Mateusz Jastrzembski), Mateusz Kowalczyk (86, Adrian Czypicki), Artur Sójka m(90, Bartosz Bargiel), Jan Kuźma (59, Mikołaj Lipień), Piotr Gryszkiewicz – Jakub Piotrowski. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Jagiellonia II (wyjściowa „11”): Sławomir Abramowicz – Bartosz Dyszy, Gabor Żukowski, Eryk Matus, Hubert Karpiński, Martin Kostal, Jan Pawłowski, Krzysztof Toporkiewicz, Bartosz Bayer, Steffen Godfrey Bitok, Paweł Olszewski. Trener: Wojciech Kobeszko.