Porażka rezerw. Błonianka Błonie – ŁKS II Łódź 2:1

-2
06 / 11 / 2021

W 17. kolejce trzeciej ligi rezerwy ŁKS-u przegrały na wyjeździe z Błonianką Błonie 1:2. Jedyną bramkę dla łodzian zdobył Łukasz Dynel.

Sobotni rywal drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego wygrał ostatnio cztery mecze z rzędu i niestety dla nas, okazał się lepszy także od ełkaesiaków. Co prawda przez dwa pierwsze kwadranse dzisiejszego spotkania gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, ale w ostatnich piętnastu minutach tej części gry gospodarze wyprowadzili dwa skuteczne ciosy, w czym miejscowym pomogły dwa zręcznie rozegrane przez nich stałe fragmenty gry.

W 31. minucie strzegącego bramki łodzian Michała Kołbę pokonał strzałem z woleja Marcin Szymczak (podopieczni trenera Michała Pulkowskiego stworzyli sobie tę okazję po wyrzucie piłki z autu), a tuż przed przerwą dośrodkowanie Yudaia Miyamoto z rzutu rożnego na bliższy słupek na drugiego gola zamienił Bartosz Skowron uderzeniem głową.

Ełkaesiacy odpowiedzieli w drugiej połowie. W 57. minucie ładna dwójkowa akcja Kelechukwu Ibe-Torti i Marcela Wszołka pozwoliła temu pierwszemu dośrodkować piłkę na pole karne, tam natomiast celnym strzałem głową popisał się Łukasz Dynel. Goście zmniejszyli straty, lecz pomimo starań do wyrównania nie zdołali doprowadzić.

Po szesnastu rozegranych spotkaniach drużyna trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka ma na koncie nadal 18 punktów. W następnej kolejce rezerwy ŁKS-u zmierzą się na własnym boisku z drugą drużyną Jagiellonii Białystok.

17. kolejka III ligi / Błonianka Błonie – ŁKS II Łódź 2:1 (2:0)

• Bramki: 1:0 Marcin Szymczak (31), 2:0 Bartosz Skowron (44), 2:1 Łukasz Dynel (57)
  • Sędziował: Damian Szczytniewski (Warszawa)

• ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Artur Sójka, Jowin Radziński – Kelechukwu Ibe-Torti (83, Jędrzej Zając), Mikołaj Lipień (46, Adrian Czypicki), Mateusz Kowalczyk, Jakub Romanowicz (37, Mateusz Jastrzembski, 83, Bartosz Bargiel), Dariusz Gmosiński (61, Michał Karlikowski) – Łukasz Dynel. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Błonianka (wyjściowa „11”): Mateusz Łysik – Marcin Szymczak, Jan Goliński, Bartosz Skowron, Krzysztof Iwanicki, Yudai Miyamoto, Dawid Jarczak, Rafał Włodarczyk, Jan Krawczyk, Arkadiusz Zajączkowski, Mariusz Zalewski. Trener: Michał Pulkowski.