„Czarne Koszule” lepsze o gola. ŁKS II Łódź – Polonia Warszawa 0:1

30 / 10 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 16. kolejce trzeciej ligi rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego przegrały z Polonią Warszawa 0:1.

Trzecioligowy klasyk, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzyły się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z czwartą w tabeli przed tą serią spotkań Polonią Warszawa, na swoją korzyść rozstrzygnęli goście ze stolicy (dodajmy, że w drużynie z Konwiktorskiej w sobotę wystąpili doskonale znani łódzkim kibicom Łukasz Piątek, Michał Brudnicki i Krystian Pieczara).

Spotkanie należało do bardzo wyrównanych, a że gra toczyła się najczęściej w środkowej strefie boiska, zarówno strzegący bramki łodzian Michał Kołba, jak i jego vis-à-vis Michał Brudnicki interweniowali przede wszystkim na przedpolu. O zwycięstwie „Czarnych Koszul” zdecydowała sytuacja z 56. minuty. Właśnie wtedy Damian Mosiejko huknął z linii szesnastego metra, a że uczynił to dostatecznie precyzyjnie, po chwili futbolówka znalazła się w siatce bramki gospodarzy.

Dodajmy, że w drugiej połowie sobotnich zawodów urazu nabawił się Łukasz Dynel, więc nasz napastnik musiał przedwcześnie opuścić murawę. Łodzianie do końca walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku, ale Polonia nie dała się zaskoczyć i zgarnęła w Łodzi pełną pulę. Piłkarze rezerw ŁKS-u po szesnastu kolejkach trzeciej ligi (i piętnastu rozegranych meczach) mają na koncie 18 punktów. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Błonianką Błonie.

16. kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

• Bramka: 0:1 Damian Mosiejko (56)
  • Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa)

Składy:

• ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Artur Sójka, Jowin Radziński (75, Mateusz Jastrzembski) – Michał Karlikowski, Piotr Gryszkiewicz (82, Bartosz Bargiel), Mateusz Kowalczyk, Jakub Romanowicz (82, Łukasz Włodarczyk), Dariusz Gmosiński (70, Jędrzej Zając) – Łukasz Dynel (70, Mikołaj Lipień). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Polonia Warszawa: Michał Brudnicki – Jakub Wyszkowski, Kacper Górski, Szymon Jarosz, Damian Mosiejko (69, Marcin Kluska), Marcin Pieńkowski (69, Marcio), Kacper Roguski, Krystian Pieczara (80, Patryk Paczuk), Piotr Marciniec, Tomasz Wełna, Łukasz Piątek. Trener: Rafał Smalec.