Aktualności

Niedziela na piątkę. ŁKS – CSC Selimbar 5:0

18
06 / 02 / 2022


Pięć goli. Dużo ciekawych akcji. Pierwsze w tym roku „czyste konto”. Piłkarze ŁKS-u wygrali w niedzielę 5:0 z rumuńskim CSC 1599 Selimbar w przedostatnim sparingu w trakcie zgrupowania w Side.

Zgodnie z zapowiedziami sztabu trenerskiego w niedzielnym sparingu więcej minut na boisku spędzili zawodnicy, którzy we wczorajszym wygranym 2:1 spotkaniu z Kazachami zaliczyli  dwa kwadranse lub jak Marek Kozioł w ogóle nie pojawili się na murawie. Doświadczony golkiper kilka dni temu wznowił treningi, a dziś w końcu zajął miejsce między słupkami bramki. Zdaje się, że koledzy postanowili oszczędzać siły bramkarza, bo ten był przed przerwą bezrobotny. W szesnastce ŁKS-u wiało nudą, natomiast sporo działo się po drugiej stronie boiska.

Na początku zawodów przewaga łodzian wyrażała się w liczbie podań wymienionych na połowie rywala i rzutów rożnych egzekwowanych przez Antonio Domingueza. Po upływie pierwszego kwadransa przeszliśmy do konkretów. Bardzo groźnie uderzył Pirulo, strzał Kelechukwu Ibe-Torti zatrzymał bramkarz, z kolei piłka po uderzeniu Antonio Domingueza otarła się o słupek. Wreszcie, w 29. minucie dopięliśmy swego – Kelechukwu wymanewrował rywali na lewym skrzydle, wypatrzył w polu karnym Pirulo, a Hiszpan w swoim stylu – najpierw minął obrońcę, następnie umieścił piłkę w bramce (1:0).

Co ważne, ełkaesiacy nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem. Już chwilę po bramce skrzydłowego czujność golkipera CSC Selimbar sprawdził Mateusz Bąkowicz. Rares Gal, bo tak się nazywa bramkarz drużyny z Rumunii, tym razem jeszcze zdołał wyjść z opresji obronną ręką, lecz kilkadziesiąt sekund później znów był bezradny. Arbiter podyktował rzut karny dla ŁKS-u (po rzucie wolnym jeden z Rumunów zatrzymał Nacho Monsalve niezgodnie z przepisami) – jedenastkę na gola zamienił Antonio Dominguez (2:0).

Bardzo dobrą w wykonaniu ŁKS-u pierwszą połowę niedzielnego sparingu zwieńczył Kelechukwu-Ibe Torti, który wczoraj zdobył zwycięską bramkę w starciu z Kazachami i dziś do asysty dopisał też kolejne trafienie. Tuż przed ostatnim w tej części spotkania gwizdkiem 20-latek przejął posłaną wzdłuż linii pola karnego piłkę i sprytnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję (3:0), więc do szatni piłkarze z środkowej Rumunii schodzili z bagażem trzech goli, z czego zadowoleni byli nasi piłkarze, trenerzy i Tomasz Salski, który oglądał poczynania ełkaesiaków na żywo.

Szef patrzył, więc nie wypadało inaczej – łodzianie nie zwolnili tempa także po przerwie. Zanim ok. 60. minuty doszło do serii zmian, Rumunów zdążyli jeszcze postraszyć a to Maciej Radaszkiewicz, a to Pirulo, a to raz jeszcze Kelechukwu Ibe-Torti. Czwarta bramka dla ŁKS-u padła jednak dopiero po wspomnianych zmianach, więc w roli głównej wystąpiło tym razem trzech niedzielnych „rezerwowych” – Maciej Dąbrowski popisał się długim podaniem. Piotr Janczukowicz zgrał piłkę do Stipe Juricia. Napastnik „dzióbnął” ją na tyle sprytnie i przy tym precyzyjnie, że futbolówka wturlała się do siatki (4:0).

Nie było to zresztą ostatnie słowo snajpera z Bałkanów. Dziesięć minut przed końcem spotkania Stipe Jurić wykorzystał dokładne prostopadłe podanie Javiego Moreno i z bliskiej odległości zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu (5:0), a i był bliski hat-tricka, lecz w 86. minucie po świetnym podaniu Adriana Klimczaka przegrał pojedynek z rumuńskim bramkarzem. Szczęścia i odrobiny precyzji zabrakło poza tym w końcówce jeszcze Adrianowi Klimczakowi i Javiemu Moreno.

ŁKS pokonał rumuńskie CSC 1599 Selimbar 5:0. Podopieczni trenera Kibu Vicuñi rozegrają w trakcie zgrupowania jeszcze jeden mecz sparingowy. W środę 9 lutego zmierzymy się ukraińską Worskła Połtawa.


Mecz sparingowy (Side) / ŁKS Łódź – CSC 1599 Selimbar (Rumunia) 5:0 (3:0)

  • Bramki: 1:0 Pirulo (29), 2:0 Antonio Dominguez (33 – kar.), 3:0 Kelechukwu Ibe Torti (45), 4:0 Stipe Jurić (62), 5:0 Stipe Jurić (80)

Składy:

  • ŁKS: Marek Kozioł (46, Aleksander Bobek) – Mateusz Bąkowicz (61, Marcel Wszołek), Nacho Monsalve (61, Maciej Dąbrowski), Mieszko Lorenc (61, Oskar Koprowski), Adam Marciniak (61, Adrian Klimczak) – Jan Kuźma (61, Jakub Tosik) – Maciej Wolski (61, Javi Moreno), Antonio Dominguez (61, Mateusz Kowalczyk), Pirulo (61, Ricardinho), Kelechukwu Ibe-Torti (61, Piotr Janczukowicz) – Maciej Radaszkiewicz (61, Stipe Jurić). Trener: Kibu Vicuña.
  • CSC Selimbar (wyjściowa jedenastka): Rares Gal – George Monea, Bogdan Visa, Radu Crisan, Daniel Tatar, Alexandru Luca, Ion Cararus, Lucian Buzan, Alexandru Ciocalteu, Bogdan Rotar, Alexandru Curtean. Trener: Eugen Beza.SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny