Drużyna

Książka „110 ŁKS” nominowana w plebiscycie Sportowa Książka Roku

03.01.2019

03.01.2019

Książka „110 ŁKS” nominowana w plebiscycie Sportowa Książka Roku

Wydana w ramach Budżetu Obywatelskiego Województw Łódzkiego, książka Remigiusza Piotrowskiego „110 ŁKS” został nominowana w prestiżowym plebiscycie Sportowa Książka Roku 2018.

Książka jest rodzajem subiektywnej kroniki, quasi-reportażem historycznym. Przedstawia 110 spotkań Łódzkiego Klubu Sportowego – meczów o różnym znaczeniu i różnej rangi – jedne wpłynęły na historię klubu, inne zajmują szczególne miejsce w pamięci kibiców, pozostałe są pretekstem do przypomnienia faktów i ważnych postaci z dziejów ŁKS-u oraz uchwycenia atmosfery towarzyszącej zmaganiom przedwojennej drużyny „czerwonych” i powojennej – „Rycerzy Wiosny”.

Autor przypomina wybrane mecze z dwudziestolecia międzywojennego, słynne spotkania legendarnej drużyny z lat 50., starcia w europejskich pucharach z Manchesterem United, FC Porto czy AS Monaco, a także te, które ełkaesiacy rozegrali w niższych ligach, a które mają niebagatelne znaczenie dla najnowszej historii klubu.

Sportową Książkę Roku w kategoriach – piłkarska, historyczna, górska, biografie i autobiografie, dla dzieci oraz poradniki – wybiorą eksperci. Czytelnicy z kolei będą mieli wpływ na wybór polskiej i zagranicznej publikacji (w tej pierwszej kategorii nominowana została książka Piotra Dobrowolskiego o Stanisławie Terleckim). Głosowanie odbywa się na stronie plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl i zakończy się 31 stycznia, a wyniki plebiscytu zostaną opublikowane 15 lutego.

Książkę Remigiusza Piotrowskiego można również ocenić na stronie organizatora plebiscytu, do czego bardzo zachęcamy.


Czytaj więcej…