Dani Ramirez najlepszym pierwszoligowcem według portalu Weszło

Drużyna

Dani Ramirez najlepszym pierwszoligowcem według portalu Weszło

16.12.2018

16.12.2018

Podsumowań rundy jesiennej w Fortuna 1 Lidze ciąg dalszy… Tym razem swoją dziesiątkę najlepszych piłkarzy na zapleczu ekstraklasy postanowił wytypować portal Weszło.com. Z przyjemnością odnotowujemy, że według dziennikarzy Weszło zawodnikiem numer jeden na pierwszoligowych boiskach był pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego – Dani Ramirez.

W Stomilu miał jedynie przebłyski. Dopiero w Łodzi znalazł się w drużynie, która pasowała do niego i do której on pasował. Efekty są wyśmienite. Hiszpan jest zdecydowanym liderem asystentów (11), do tego strzelił cztery gole i zaliczył mnóstwo kluczowych podań. To najbardziej błyskotliwy i kreatywny zawodnik, jakiego można teraz znaleźć w I lidze. Jeżeli nie awansuje z ŁKS-em do Ekstraklasy, zapewne skusi się na niego inny klub z elity. Przy takiej formie trochę szkoda byłoby, żeby kolejny rok spędził na dotychczasowym poziomie – czytamy w uzasadnieniu wyboru 26-letniego zawodnika, który po przenosinach ze stolicy Warmii i Mazur błyskawicznie stał się ulubieńcem łódzkiej publiczności.

Cała dziesiątka wyróżnionych przez redakcję Weszło.com wygląda natomiast następująco:


10. Marek Kozioł (Sandecja Nowy Sącz)

9. Petr Schwarz (Raków Częstochowa)

8. Valerijs Sabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

7. Maciej Domański (Raków Częstochowa)

6. Łukasz Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

5. Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów)

4. Tomas Petrasek (Raków Częstochowa)

3. Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz)

2. Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa)

1. Dani Ramirez (ŁKS Łódź)


Jak widać, w czołowej dziesiątce znalazło się miejsce aż dla czterech piłkarzy Rakowa oraz duetów z Podbeskidzia i Sandecji. Mimo to, bezkonkurencyjny okazał się właśnie wychowanek Realu Madryt, który latem trafił do zespołu prowadzonego przez Kazimierza Moskala. Daniemu serdecznie gratulujemy wyróżnienia i tradycyjnie już w takim przypadku życzymy, aby podobne miejsce zajął na koniec całego sezonu! Najlepiej wyprzedzając przy tym jakiegoś kolegę z drużyny…