Drużyna

Pierwsze zimowe wzmocnienie ŁKS-u

19.12.2018

19.12.2018

Pierwsze zimowe wzmocnienie ŁKS-u

Adrian Klimczak został nowym zawodnikiem ŁKS-u. 21-letni zawodnik ostatnio reprezentował barwy Arki Gdynia, a z łódzkim klubem związał się do końca 2021 roku.

Młody, mierzący 183 centymetry wzrostu, obrońca lub pomocnik w przeszłości reprezentował barwy Chemika Police, Gryfa Wejherowo, Olimpii Grudziądz, a ostatnio ekstraklasowej Arki Gdynia (jesienią pojawił się na boisku w meczu z Piastem Gliwice).

W zeszłym sezonie w Olimpii Grudziądz piłkarz zaliczył siedemnaście meczów w pierwszej lidze, w tym czternaście z nich rozpoczynał w wyjściowej jedenastce.

Adrian Klimczak to pierwsze wzmocnienie ŁKS-u w przerwie zimowej. Dwudziestojednolatek związał się z beniaminkiem pierwszej ligi kontraktem obowiązującym do końca 2021 roku.

– „Gra na pozycji lewego obrońcy to łączenie kilku cech. Między innymi ważne są parametry motoryczne: szybkość, wytrzymałość, moc, a te Adrian ma na bardzo wysokim poziomie. W naszym sposobie gry i filozofii niezmiernie ważne jest również to, by zawodnik umiał grać zarówno w defensywie jak i ofensywie. W obronie Adrian jest agresywny, w ofensywie potrafi grać kombinacyjnie i użyć wyżej wymienionych cech motorycznych. Adrian jest zawodnikiem młodym, a my jako klub chcemy inwestować w młodość i rozwijać tych zawodników. Cieszę się, że po niemalże rocznej obserwacji Adriana, choć kilka tygodni temu wydawało się, iż trafi do jednego z klubów ekstraklasy, Adrian został naszym zawodnikiem” – stwierdził dyrektor sportowy ŁKS-u, Krzysztof Przytuła.

Nowemu ełkaesiakowi życzymy zdrowia i wielu znakomitych występów z przeplatanką na piersi.