Klub

Krzysztof Przytuła zakończył pracę w ŁKS

31.05.2022

31.05.2022

Krzysztof Przytuła zakończył pracę w ŁKS

Po sześciu latach pracy dla ŁKS-u w roli dyrektora sportowego swoją misję w naszym klubie z końcem maja zakończył Krzysztof Przytuła. Do rozwiązania umowy doszło za porozumieniem stron.

Krzysztof Przytuła pełnił funkcję dyrektora sportowego naszego klubu od sezonu 2016/2017, gdy ełkaesiacy występowali jeszcze na czwartym poziomie rozgrywkowym w kraju, drużyna rezerw rywalizowała w klasie A, a w Akademii ŁKS pracowało zaledwie dziesięciu szkoleniowców. To on w porozumieniu z zarządem odpowiadał za stworzenie od podstaw oraz realizację sportowej strategii klubu, co bezpośrednio wpłynęło na dynamiczny rozwój zarówno pierwszej drużyny, jak i Akademii ŁKS.

Ujednolicony system szkolenia, skrupulatnie prowadzony tzw. research najzdolniejszych zawodników w Polsce (czego dowodem są przypadki zakontraktowania m.in. Adama Ratajczyka, Mateusza Kowalczyka, Kelechukwu Ibe-Torti), to w dużej mierze zasługa Krzysztofa Przytuły, tak jak wysoko oceniane w pierwszych latach jego pracy ruchy transferowe (m.in. Jewhen Radionow, Dani Ramirez, Pirulo), czy w końcu przynoszący często pożądane efekty proces wprowadzania do zespołów ŁKS-u trenerów i zawodników związanych z Łodzią i regionem (m.in. Piotr Pyrdoł, Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Oskar Koprowski).

Nie jest też przypadkiem, że za kadencji Krzysztofa Przytuły w roli dyrektora sportowego cieszyliśmy się z błyskawicznych awansów pierwszej drużyny (do drugiej i pierwszej ligi oraz w 2019 roku do ekstraklasy) oraz sukcesów drużyn akademii (ŁKS II rywalizuje dziś z powodzeniem w III lidze; ŁKS III w klasie okręgowej; dwie drużyny występują w CLJ).

Oczywiście na ocenę pracy dyrektora sportowego muszą w jednakowym stopniu wpłynąć sposób budowy drużyny, decyzje transferowe i personalne, w końcu wynikające z nich styl gry i przede wszystkim wyniki osiągane przez pierwszą drużynę w latach 2020-2022.

Mając na uwadze wszystko, co wyżej wymienione ŁKS Łódź dziękuję Krzysztofowi Przytule za sześć lat współpracy. Szanując jego zaangażowanie i wszystko to, co zrobił zwłaszcza w pierwszych latach po odbudowie klubu pragniemy oficjalnie poinformować, że umowa z dyrektorem sportowym Krzysztofem Przytułą została rozwiązana za porozumieniem stron. Nowego dyrektora sportowego ŁKS-u przedstawimy wkrótce.