Klub

Korona Kielce rywalem w próbie generalnej

12.07.2019

12.07.2019

Korona Kielce rywalem w próbie generalnej

Dokładnie tydzień dzieli zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego od inauguracyjnego pojedynku PKO Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Jutro w ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek ełkaesiacy zmierzą się z Koroną Kielce.

„Złocisto-krwiści” poprzedni sezon zakończyli na 10. miejscu w tabeli. Zespół trenera Gino Lettieriego w letniej przerwie przeszedł sporą rewolucję kadrową. Do drużyny dołączyło aż 12 nowych zawodników, a do tej pory opuściło ją już 9 piłkarzy. Nowe twarze w Koronie to między innymi napastnik Michal Papadopulos, pomocnicy Milan Radin i Michał Żyro oraz obrońca Michał Spychała. Kielczanie w dotychczasowych spotkaniach kontrolnych zanotowali 3 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki.

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w miniony wtorek zakończyli obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala podczas dziewięciu dni ciężko pracowali, aby odpowiednio przygotować się do startu rozgrywek PKO Ekstraklasy. Poprzednie sparingi, w których ełkaesiacy odnieśli 4 zwycięstwa i 1 remis dały sztabowi szkoleniowemu odpowiedź na pytanie co należy poprawić w grze zespołu, aby ten jak najlepiej wyglądał podczas inauguracyjnego pojedynku z Lechią Gdańsk.

Możliwe, że jutro trener Kazimierz Moskal zdecyduje się na wystawienie składu, który będzie przybliżony do tego, jaki zobaczymy w przyszły piątek. Na urazy narzekają pomocnicy Wojciech Łuczak oraz Ricardo Guimaraes i ich występ w pojedynku z Koroną Kielce jest wykluczony. Reszta zawodników jest w stu procentach gotowa do gry.

Początek jutrzejszego meczu z Koroną Kielce o godzinie 20:30 na boisku głównym obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2. Bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w godzinach 10:00 – 15:00 przy wejściu na sektor „VIP” oraz od godziny 19:00, o ile wcześniej nie zostaną wyprzedane.