Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN

03 / 12 / 2021

fot. pzpn.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej PZPN rozpatrywano sprawy braku porządku i bezpieczeństwa na meczach Fortuna 1 Ligi i eWinner 2 ligi. Komisja nałożyła kary na kilka klubów, w tym karę w wymiarze 1 tys. zł na ŁKS.

Kara pieniężna w wymiarze 1 tys. zł, którą w czwartek 2 grudnia nałożyła Komisja Dyscyplinarna PZPN na Łódzki Klub Sportowy ma związek z kontaktem zawodników z kibicami (po zakończeniu meczu I ligi, rozegranego 26 listopada pomiędzy klubami Skra Częstochowa – ŁKS Łódź., kiedy nasi piłkarze w ramach podziękowania za wsparcie podeszli do trybuny) i wynika z obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z sytuacją pandemiczną wywołaną koronawirusem.

W związku z tym już dzisiaj bardzo prosimy zwłaszcza najmłodszych sympatyków naszego klubu o wyrozumiałość, bo w przyszłości, aż do odwołania, piłkarze nie będą mogli po zakończeniu spotkania bezpośrednio kontaktować się z kibicami (dotyczy to przypadków, np. tzw. przybijania pomeczowych „piątek” z sympatykami lub wspólnych fotografii, kiedy nie przestrzegana jest zasada dystansu społecznego).

Treść komunikatu Komisji Dyscyplinarnej PZPN z 2 grudnia: TUTAJ