Decyzje Komisji Dyscyplinarnej PZPN po meczu derbowym

Klub

Decyzje Komisji Dyscyplinarnej PZPN po meczu derbowym

06.05.2022

06.05.2022

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła ukarać ŁKS Łódź karą dyscyplinarną w związku z wydarzeniami, do których doszło w trakcie rozegranego w ubiegły wtorek meczu derbowego.

Komisja Dyscyplinarna powołując na Regulamin Dyscyplinarny PZPN postanowiła ukarać ŁKS Łódź karą dyscyplinarną w postaci zakazu rozgrywania jednego domowego meczu z udziałem publiczności, a ponadto karą zakazu wyjazdów zorganizowanej grupy kibiców na wyjazdowe mecze piłkarskie w wymiarze trzech spotkań (tj. dwa najbliższe mecze wyjazdowe z Górnikiem Polkowice i GKS-em Katowice w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi oraz najbliższy mecz wyjazdowy, który zostanie rozegrany pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i ŁKS-u w rozgrywkach mistrzowskich). Oprócz tego Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała klub karą pieniężną w wysokości 10 tys. zł.