Aktualności

Stadion Króla z najlepszą frekwencją w 29. i 31. kolejce Fortuna 1 Ligi

10
05 / 05 / 2022

W 31. kolejce Fortuna 1 Ligi, podobnie zresztą jak dwie serie spotkań wcześniej, w rankingu pierwszoligowych frekwencji prym wiedli kibice ŁKS-u. Mecz otwarcia stadionu Króla obejrzało na żywo 18 tys. widzów, natomiast derby Łodzi – prawie 16 tys. fanów. Wszystkim, którzy byli z nami w te dni gorąco dziękujemy!

Na podobne dane frekwencyjne czekaliśmy wiele lat, w trakcie których trwała budowa nowoczesnego obiektu w al. Unii 2. Przypomnijmy zatem raz jeszcze, że dwa pierwsze mecze na kompletnym już Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi obejrzało odpowiednio: 18008 (spotkanie z Chrobrym Głogów) i 15998 (spotkanie derbowe) fanów.

Kibice ŁKS-u nie mieli sobie równych w 29. i 31. kolejce Fortuna 1 Ligi, co więcej pozostałe mecze 29. kolejki zgromadziły w sumie niewiele więcej widowni, bo niespełna 19 tys. widzów, a w 31. kolejce na trybunach siedmiu pozostałych stadionów (bo mecz Sandecji ze Stomilem rozegrano bez udziału publiczności) zasiadło tylko ok. 200 widzów więcej niż na trybunach stadionu Króla na jednym tylko meczu ŁKS-u z Widzewem.

Co więcej, w trakcie dwóch ostatnich tygodni, a więc od chwili oficjalnego otwarcia stadionu Króla, tylko jeden mecz PKO Ekstraklasy (spotkanie Lecha Poznań ze Stalą Mielec na stadionie przy ul. Bułgarskiej, który obejrzało ponad 26 tys. kibiców) zanotował lepszą frekwencję. Z kolei w 30. kolejce Fortuna 1 Ligi, kiedy łodzianie grali z Arką w Gdyni, najwięcej kibiców – 16101 – obejrzało mecz Widzewa z Koroną Kielce.

TOP 5 frekwencji w polskiej lidze od chwili otwarcia stadionu Króla:

  • Lech Poznań – Stal Mielec (PKO Ekstraklasa) – 26 352 widzów
  • ŁKS Łódź – Chrobry Głogów (Fortuna 1 Liga) – 18 008 widzów
  • Widzew Łódź – Korona Kielce (Fortuna 1 Liga) – 16101 widzów
  • ŁKS Łódź – Widzew Łódź (Fortuna 1 Liga) – 15 998 widzów
  • Cracovia – Wisła Kraków (PKO Ekstraklasa) – 14 191 widzów


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny