Kolejny zawodnik Akademii ŁKS z profesjonalną umową

20.08.2020

Kolejny zawodnik Akademii ŁKS z profesjonalną umową

Dariusz Gmosiński podpisał dwuletni kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym. Pochodzący z Łodzi 19-latek, który z powodzeniem występuje na razie w barwach ŁKS II, od kilkunastu dni trenuje z pierwszą drużyną i został zgłoszony do rozpoczynających się niebawem rozgrywek pierwszoligowych.

Urodzony 10 lutego 2001 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem zaczynał od koszykówki, a jego pierwszym piłkarskim klubem był Start Łódź, gdzie trenował między innymi pod okiem Tomasza Lenarta oraz Marka Dziuby, czyli trenerów doskonale znanych fanom ŁKS-u. Po przenosinach do biało-czerwono-białych Gmosiński szlifował natomiast swój talent u Jana Lirki, który przez ponad cztery dekady wychował przy al. Unii całą rzeszę wartościowych zawodników.

– Darek to piłkarz z dużym potencjałem motorycznym, wyróżniającym go nie tylko na tle drugiej drużyny, ale i całej czwartej ligi. Cechuje go bardzo dobra kontrola nad piłką oraz umiejętność gry jeden na jeden. To chłopak otwarty na innych poza boiskiem, a na boisku zawsze jest chętny i otwarty do ciężkiej pracy. W pierwszych meczach obecnego sezonu Darek bez wątpienia był jedną z wiodących postaci w drugiej drużynie ŁKS-u i miał istotny wkład w serię czterech wygranych – tak o mierzącym 176 cm wzrostu napastniku mówi Marcin Matysiak, szkoleniowiec rezerw „Rycerzy Wiosny”.

Darek, gratulujemy podpisania umowy i czekamy na Twoje kolejne gole oraz asysty!