Drużyna

Kazimierz Moskal wraca do ŁKS

12.06.2022

12.06.2022

Kazimierz Moskal wraca do ŁKS

fot. Artur Kraszewski

Na czele sztabu szkoleniowego pierwszoligowej drużyny ŁKS-u znów zobaczymy Kazimierza Moskala! Doświadczony trener, z którym trzy lata temu świętowaliśmy awans do ekstraklasy, związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Kogo jak kogo, ale Kazimierza Moskala nie trzeba w Łodzi nikomu specjalnie przedstawiać. Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy jednak, że nowy-stary szkoleniowiec łódzkiego zespołu w przeszłości był cenionym ligowcem (w barwach m.in. Lecha Poznań, Hutnika Kraków i Górnika Zabrze), dwukrotnym mistrzem Polski z Wisłą Kraków i reprezentantem Polski.

Swój trenerski warsztat szlifował pod okiem znanych szkoleniowców. Był asystentem m.in. Wernera Liczki, Jerzego Engela, Dana Petrescu, Drogomira Okuki, Roberta Maaskanta i Adama Nawałki. Zanim cztery lata temu związał się z ŁKS-em, samodzielnie prowadził jeszcze Wisłę Kraków (trzykrotnie), Termalikę Brut-Bet Niecieczę, GKS Katowice, Pogoń Szczecin i Sandecję Nowy Sącz.

Kazimierz Moskal swoją pierwszą przygodę z zespołem z al. Unii 2 rozpoczął 13 czerwca 2018 roku. „Rycerzy Wiosny” prowadził w 64 oficjalnych meczach (34 spotkania w pierwszej lidze, 4 mecze w Pucharze Polski oraz 26 spotkań w Ekstraklasie), z czego po jego wodzą łodzianie wygrali 27 meczów (bilans bramkowy: 88-70). Z ełkaesiakami szkoleniowiec wywalczył awans do ekstraklasy, co jest największym sukcesem klubu po jego odbudowie w 2013 roku. Dodajmy, że po rozwiązaniu umowy z ŁKS-em prowadził na zapleczu ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec.

Teraz, po dwóch latach przerwy, Kazimierz Moskal znów jest z nami! Łódzki Klub Sportowy podpisał ze szkoleniowcem dwuletnią umowę. W sztabie trenerskim pierwszej drużyny ŁKS-u kierowanym przez Kazimierza Moskala znajdą się Marcin Pogorzała (trener asystent), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego) i Michał Zapart (trener bramkarzy).

Dziękujemy Jackowi i Michałowi!

W zbliżającym się sezonie w sztabie trenerskim pierwszej drużyny ŁKS-u nie zobaczymy odpowiedzialnego za szkolenie bramkarzy Jacka Janowskiego oraz Michała Lewandowskiego, dotychczasowego trenera przygotowania motorycznego, którym zakończył się kontrakt.

Jacek Janowski pracował w naszym klubie wiele lat. Mistrz Polski z zespołem juniorów z 1999 roku był częścią sztabu szkoleniowego ełkaesiaków już w trzeciej i drugiej lidze, tworząc wówczas zgrany duet z trenerem Wojciechem Robaszkiem, a następnie w kolejnych sztabach kierowanych przez Kazimierza Moskala, Wojciecha Stawowego, Ireneusza Mamrota, Kibu Vicunie i Marcina Pogorzałę, gdzie pełnił obowiązki trenera golkiperów. Michał Lewandowski dołączył do ŁKS-u w 2020 roku i od tego momentu pełnił rolę trenera przygotowania motorycznego.

Jackowi i Michałowi dziękujemy za ich pracę, ogromne zaangażowanie i wiele wspólnych chwil, które przeżyliśmy przy al. Unii 2. Życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!