Aktualności

Bartosz Biel znów w ŁKS

24
10 / 06 / 2022

Chciał klub, chciał zawodnik, chcieli kibice, więc będzie z nami! Bartosz Biel po dziewięciu latach przerwy znów zagra dla fanów ŁKS-u. Nasz klub związał się z 28-letnim pomocnikiem umową obowiązującą od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o sezon.

Nowy zawodnik ŁKS-u urodził się w Wałbrzychu i właśnie w klubach z tego miasta – w Baszcie i Górniku – rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. W 2007 roku jako nastolatek trafił do Łodzi. Najpierw występował w juniorskich drużynach UKS-u SMS-u, trzy lata później zadebiutował w barwach tego klubu w rozgrywkach trzeciej ligi, a w międzyczasie zaliczył kilka spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-16, U-17; później także 6 meczów i 1 gol w kadrze U-19).

Lata 2011-2013 spędził w Turze Turek z krótką kilkunastotygodniową przerwą, w trakcie której po raz pierwszy włożył koszulkę z przeplatanką na piersi i zadebiutował na zapleczu ekstraklasy. Ta trudna z wielu względów i ważna dla losów naszego klubu wiosna 2013 roku sprawiła, że skończyło się wówczas tylko na trzech meczach w barwach ŁKS-u i szybkim powrocie do drugoligowego Tura.

Niedługo po tym piłkarz wyruszył w Polskę. W kolejnych latach reprezentował barwy pierwszo- i drugoligowych klubów, w tym Puszczy Niepołomice, Wigier Suwałki, Olimpii Zambrów, Kotwicy Kołobrzeg i Bytovii Bytów. W 2018 roku związał się z GKS-em Bełchatów i był to zarówno dla niego, jak i dla klubu z województwa łódzkiego, strzał w dziesiątkę.

Dynamiczny skrzydłowy był jednym z głównych architektów awansu GKS-u Bełchatów do Fortuna 1 Ligi, świetnie spisał się także w kolejnym sezonie na zapleczu ekstraklasy (w sumie w Bełchatowie: 67 meczów, 16 goli i 6 asyst), co z kolei latem 2020 roku do sprowadzenia zawodnika skłoniło szefów GKS-u Tychy. Zarówno z ŁKS-em, jak i z klubem ze Śląska piłkarz sympatyzował od dawna, więc w Tychach czuł się bardzo dobrze, spędził tam dwa ostatnie sezony, rozegrał 65 meczów, zdobył 9 goli i zanotował 3 asysty.

Teraz Bartosz Biel, po dziewięciu latach przerwy, znów zagra dla kibiców ŁKS-u. Nasz klub podpisał z zawodnikiem umowę obowiązującą od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o sezon.

Bartku, cieszymy się, że znów jesteś w Łodzi. Życzymy Ci wielu udanych meczów, goli i asyst w barwach naszego klubu!


Bartosz Biel w lidze

  • Bilans w I lidze: 182 mecze / 20 goli / 10 asyst / śr. na boisku: 65 minut na mecz
  • Bilans w II lidze: 90 meczów / 11 goli / 8 asyst / śr. na boisku: 78 minut na mecz
  • Bilans w III lidze: 14 meczów / 1 gol / śr. na boisku: 45 minut na mecz
  • Bilans w Pucharze Polski: 19 meczów / 5 goli / śr. na boisku: 67 minut na mecz
  • Najwięcej goli z: Chojniczanka, Błękitni (3)
  • Najwięcej asyst z: Zagłębie Sosnowiec, Sandecja, ROW, Gryf (2)
  • Najwięcej meczów z: Stomil (13), Chrobry (12)
  • Najwięcej wygranych meczów z: Arka, Odra, Zagłębie Sosnowiec (6)
  • Pierwszy mecz w I lidze (debiut w ŁKS-ie): vs. GKS Katowice (2013)


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny