Kamil Dankowski na dłużej w ŁKS

20 / 01 / 2023

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Kamilem Dankowskim. Jej termin wygasa dopiero w czerwcu 2025 roku.

26-letni piłkarz pochodzi z Dusznik-Zdroju. Przygodę z futbolem rozpoczął w Nysie Kłodzko i FC Wrocław Academy. Tam zwrócił na siebie uwagę trenera Dolnego Śląska, a wkrótce także Śląska Wrocław, ówczesnego mistrza Polski. Pierwszą umową z wrocławskim klubem związał się w 2012 roku. W ekstraklasie Kamil Dankowski zadebiutował w 2014 roku i łącznie dla Śląska rozegrał 93 mecze w lidze (oraz m.in. dwa w eliminacjach Ligi Europy) i zdobył 1 gola.

Latem 2020 roku podpisał kontrakt z ŁKS-em i bardzo szybko wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce, najczęściej pojawiając się na prawej stronie defensywy. W sezonach 2020/2021 i 2021/2022 na zapleczu ekstraklasy i w Pucharze Polski zawodnik rozegrał 26 meczów i zanotował 5 asyst, a tych spotkań zapewne byłoby więcej, gdyby nie kontuzje, których piłkarz doznał najpierw w marcu 2021 roku, a potem w trakcie półfinału baraży z Arką w Gdyni.

Od początku bieżących rozgrywek Kamil Dankowski nie tylko jest zdrowy, ale i imponuje bardzo wysoką formą. W tym sezonie zagrał we wszystkich osiemnastu ligowych meczach, a od 5. kolejki zawsze rozpoczyna zawody w wyjściowej jedenastce, do tego zanotował trzy asysty i zdobył dwa swoje pierwsze gole dla ŁKS-u, w dodatku oba wyjątkowej urody (bramka z rzutu wolnego w spotkaniu z Puszczą Niepołomice i gol w wyjazdowym meczu z Odrą w Opolu). Świetną grę obrońcy docenili też inni, dzięki czemu zawodnik został wybrany najlepszym prawym obrońcą rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi.

Z radością informujemy, że ŁKS przedłużył kontrakt z Kamilem Dankowskim. Umowa obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Kamilu, życzymy wielu świetnych meczów, asyst i goli w barwach naszego klubu!