Drużyna

Już po Side. Trzy wygrane sparingi i remis

04.02.2024

04.02.2024

Już po Side. Trzy wygrane sparingi i remis

Piłkarze ŁKS-u w weekend wrócili do kraju po zgrupowaniu w Turcji, gdzie rozegrali cztery mecze sparingowe i szlifowali formę przed wiosenną częścią rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Cel jest jeden – #OdwracamyTO, w końcu przydomek „Rycerze Wiosny” zobowiązuje.

– Wykonaliśmy tu dobrą robotę. Teraz czas pokazać to w Ekstraklasie – powiedział Dani Ramirez po piątkowym sparingu, wygranym 4:3 z mistrzem ligi macedońskiej, którym ełkaesiacy zakończyli zgrupowanie w Side. W sumie w Turcji ełkaesiacy rozegrali cztery gry kontrolne, w których odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali jeden remis (wcześniej, przed wyjazdem, wygrali też z drugoligową Chojniczanką Chojnice). Oczywiście do wyników gier kontrolnych nie ma sensu przywiązywać dużej wagi, lecz nie może nas nie cieszyć, że łodzianie kolejny raz w Side potrafili odwrócić losy spotkania.

Zresztą na hasło #OdwracamyTO, które od początku stycznia stało się synonimem ciężkiej pracy, a ta z kolei szansą na odrobienie strat z pierwszej części sezonu, zwrócił też uwagę trener Piotr Stokowiec, mówiąc, że „wpisuje się ono w to, jak pracujemy i czego chcemy dokonać wiosną.” Zgadza się z tym Bartosz Szeliga, który decyzją drużyny włoży wiosną opaskę kapitańską, zgadza się również jego zastępca, Dani Ramirez. – Musimy walczyć do końca. Tak było w ostatnim sparingu, tak musi być w Ekstraklasie – powiedział hiszpański pomocnik, najskuteczniejszy ełkaesiak w Side (trzy gole i asysta).

W Turcji trener Piotr Stokowiec i jego sztab mieli do dyspozycji trzech bramkarzy i dwudziestu czterech zawodników z pola, w tym pięciu nowych piłkarzy (zimą do naszego zespołu dołączyli Riza Durmisi, Rahil Mammadov, Husein Balić, Thiago Ceijas i Yadegar Rostami) oraz kilku młodych zawodników, kojarzonych jesienią przede wszystkim z występów w drugoligowych rezerwach ŁKS-u (Jan Łabędzki, Antoni Młynarczyk, Jędrzej Zając, Oliwier Sławiński oraz najstarszy w tym gronie Oskar Koprowski). W Side wraz z drużyną przebywali ponadto wracający do zdrowia po urazach Piotr Janczukowicz i Adrien Louveau (obaj trenują już normalnie i pojawili się na boisku w trakcie jednej z gier kontrolnych), natomiast kontuzjowany Artemijus Tutyškinas przechodzi rekonwalescencję w Łodzi.

W poniedziałek drużyna trenera Piotra Stokowca rozpocznie, już w naszym kraju, ostatni etap przygotowań do drugiej części sezonu. Wiosenną część rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zainaugurujemy w poniedziałek 12 lutego (godz. 19), kiedy zmierzymy się na wyjeździe z Koroną Kielce, a zaraz po tym czekają nas 70. derby Łodzi, na których nie może zabraknąć żadnego ełkaesiaka. Najlepiej z karnetem, bo to opłaca się najbardziej (więcej o karnetach TUTAJ).


Podsumowanie sparingów ŁKS-u: zima 2024

Mecz sparingowy (boisko Akademii ŁKS) / ŁKS Łódź – Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)

 • Bramki: 0:1 Marcin Kozina (3), 1:1 Jan Łabędzki (69), 2:1 Riza Durmisi (87)
 • Skład ŁKS-u (I połowa): Dawid Arndt – Bartosz Szeliga, Jakub Pawłowski, Marcin Flis, Piotr Głowacki – Michał Mokrzycki, Engjëll Hoti, – Jędrzej Zając, Oliwier Sławiński, Hussein Balić – Stipe Jurić.
 • Skład ŁKS-u (II połowa): Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz, Levent Gulen, Oskar Koprowski, Riza Durmisi – Jan Łabędzki, Yadegar Rostami – Antoni Młynarczyk, Dani Ramirez, Maciej Śliwa – Kay Tejan.


Mecz sparingowy (Side) / ŁKS Łódź – FK Atyrau 1:0 (0:0)

 • Bramka: 1:0 Kamil Dankowski (76)
 • Skład ŁKS-u (I połowa): Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov, Marcin Flis, Riza Durmisi – Yadegar Rostami, Jakub Letniowski – Pirulo, Engjëll Hoti, Husein Balić – Stipe Jurić.
 • Skład ŁKS-u (II połowa): Michał Kołba – Kamil Dankowski, Levent Gulen, Oskar Koprowski, Piotr Głowacki – Thiago Ceijas, Michał Mokrzycki – Dani Ramirez, Jan Łabędzki, Jędrzej Zając – Kay Tejan.


Mecz sparingowy (Side) / ŁKS Łódź – Gangwon FC 3:2 (1:1)

 • Bramki: 0:1 In-Soo Yu (36), 1:1 Pirulo (45 – kar.), 2:1 Dani Ramirez (76), 2:2 Welinton Junior (78), 3:2 Antoni Młynarczyk (85)
 • Skład ŁKS-u: Dawid Arndt – Bartosz Szeliga (60, Kamil Dankowski), Rahil Mammadov (60, Levent Gulen), Marcin Flis (60, Oskar Koprowski), Riza Durmisi (60, Piotr Głowacki) – Thiago Ceijas (30, Yadegar Rostami), Engjell Hoti (60, Jakub Letniowski) – Pirulo (60, Jędrzej Zając), Jan Łabędzki (60, Dani Ramirez), Husein Balić (60, Antoni Młynarczyk) – Kay Tejan (60, Stipe Jurić).


Mecz sparingowy (Side) / ŁKS Łódź – FK Radnički 1923 Kragujevac 1:1 (1:1)

 • Bramki: 1:0 Bartosz Szeliga (16), 1:1 Mehmed Ćosić (17)
 • Skład ŁKS-u: Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga (30, Adrien Louveau; 59, Piotr Janczukowicz), Rahil Mammadov (30, Levent Gulen), Marcin Flis (30, Oskar Koprowski), Riza Durmisi (30, Piotr Głowacki) – Michał Mokrzycki (30, Jakub Letniowski), Yadegar Rostami (30, Engjell Hoti; 59, Thiago Ceijas) – Jędrzej Zając (59, Pirulo), Dani Ramirez (59, Jan Łabędzki), Husein Balić (30, Antoni Młynarczyk) – Oliwier Sławiński (46, Stipe Jurić).


Mecz sparingowy (Side) | ŁKS Łódź – FK Struga 4:3 (2:2)

 • Bramki: 1:0 Jakub Letniowski (9), 1:1 Marjan Radeski (25), 2:1 Dani Ramirez (34) 2:2 Besart Ibraimi (39), 2:3 Besart Ibraimi (55 – kar.), 3:3 Dani Ramirez (64), 4:3 Pirulo (81 – kar.)
 • ŁKS: Dawid Arndt (46, Aleksander Bobek) – Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov (75, Adrien Louveau), Marcin Flis, Riza Durmisi, Michał Mokrzycki (75, Thiago Ceijas), Jakub Letniowski (62, Yadegar Rostami), Dani Ramirez (68, Engjell Hoti), Jędrzej Zając (68, Antoni Młynarczyk), Husein Balić (62, Pirulo), Oliwier Sławiński (46, Kay Tejan).