Aktualności

Sparing: ŁKS – FK Struga 4:3

13
02 / 02 / 2024

Na zakończenie zgrupowania w Turcji piłkarze ŁKS-u pokonali mistrza ligi macedońskiej. To był bardzo ciekawy i toczony w szybkim tempie mecz, który łodzianie wygrali z FK Struga 4:3 po golu Jakuba Letniowskiego, dwóch trafieniach Daniego Ramireza i bramce Pirulo.

Pierwsza połowa ostatniego w trakcie pobytu ełkaesiaków w Turcji meczu sparingowego przyniosła sporo emocji i nie mniej ciekawej gry. Oba zespoły zasygnalizowały, że potrafią z piłką przy nodze wymyślić kilka ciekawych rzeczy, dzięki czemu po pierwsze – z boiska nie wiało nudą i po drugie – oglądaliśmy w Side aż cztery gole.

Nieco więcej z gry, zwłaszcza w pierwszym kwadransie, mieli łodzianie, co podopieczni trenera Piotra Stokowca udokumentowali bardzo składną i co najważniejsze – skuteczną akcją już w 9. minucie. Właśnie wtedy Jędrzej Zając zagrał w tempo do Jakuba Letniowskiego, a po strzale pomocnika ŁKS-u piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki (1:0). Po tym zdarzeniu pod bramką aktualnego mistrza ligi macedońskiej zrobiło się ciekawie jeszcze po akcjach Daniego Ramireza (świetne podanie z głębi pola) i Huseina Balicia (dośrodkował z lewego skrzydła).

Pierwszą, naprawdę groźną sytuację (wcześniejsze akcje rozbijała defensywa ŁKS-u) rywal stworzył w 25. minucie i wielka szkoda, że okazała się od razu skuteczna. Piłkarze FK Struga doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Marjana Radeskiego, który stanął „oko w oko” z Dawidem Arndtem i sprytnym strzałem pokonał bramkarza ŁKS-u. Na tym nie koniec było emocji w pierwszej części gry, bo najpierw solowym rajdem i skutecznym strzałem z lewej strony szesnastki popisał się Dani Ramirez (2:1), a tuż przed przerwą do remisu doprowadził cudownym uderzeniem z rzutu wolnego Besart Ibraimi (2:2).

Po zmianie stron ton grze nadawali łodzianie, oni właśnie częściej operowali piłką, do tego bliski szczęścia po dośrodkowaniu Huseina Balicia był Bartosz Szeliga (jego strzał głową z kilku metrów obronił golkiper), jednak jak na ironię losu gola zdobyli podopieczni trenera Shpetima Duro. W 55. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia Aleksandra Bobka (zastąpił po przerwie Dawida Arndta), wskazał na jedenasty metr, a Besart Ibraimi zamienił rzut karny na gola (2:3).

Nasz zespół nie rezygnował. Po godzinie gry trener Piotr Stokowiec zdecydował się na kolejne zmiany, na boisku pojawił się m.in. Pirulo i właśnie po świetnej akcji hiszpańskiego skrzydłowego prawą stroną boiska i jego przytomnym podaniu, Dani Ramirez bardzo ładnym, technicznym strzałem zdobył dla ełkaesiaków trzecią bramkę (3:3). Dodajmy, że także w dalszej części drugiej odsłony piątkowych zawodów gra toczyła się albo w środkowej strefie boiska, albo bliżej bramki Macedończyków. Co ważne, pod dyktando ŁKS-u.

Determinacja łodzian i wykazywana przez nich chęć zdobycia czwartej bramki opłaciły się w końcówce spotkania. W 80. minucie nie pierwszy tego dnia składny atak Rycerzy Wiosny, w którym wzięli udział m.in. Thiago Ceijas, Bartosz Szeliga, Kay Tejan i Yadegar Rostami, przyniósł tam efekt w postaci rzutu karnego podyktowanego przez arbitra za faul obrońcy na Irańczyku. Chwilę po tym Pirulo pewnym strzałem zdobył zwycięską bramkę dla ŁKS-u (4:3).

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali mistrza ligi macedońskiej 4:3. W sumie w Turcji ełkaesiacy rozegrali cztery gry kontrolne, w których odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Teraz drużyna trenera Piotra Stokowca rozpocznie, już w naszym kraju, ostatni etap przygotowań do piłkarskiej wiosny. Wiosenną część rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zainaugurujemy w poniedziałek 12 lutego (godz. 19), kiedy zmierzymy się na wyjeździe z Koroną Kielce.


Mecz sparingowy (Side) | ŁKS Łódź – FK Struga 4:3 (2:2)

  • Bramki: 1:0 Jakub Letniowski (9), 1:1 Marjan Radeski (25), 2:1 Dani Ramirez (34) 2:2 Besart Ibraimi (39), 2:3 Besart Ibraimi (55 – kar.), 3:3 Dani Ramirez (64), 4:3 Pirulo (81 – kar.)
  • Sędziował: Tomasz Wajda

Składy:

  • ŁKS: Dawid Arndt (46, Aleksander Bobek) – Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov (75, Adrien Louveau), Marcin Flis, Riza Durmisi, Michał Mokrzycki (75, Thiago Ceijas), Jakub Letniowski (62, Yadegar Rostami), Dani Ramirez (68, Engjell Hoti), Jędrzej Zając (68, Antoni Młynarczyk), Husein Balić (62, Pirulo), Oliwier Sławiński (46, Kay Tejan). Trener: Piotr Stokowiec.
  • FK Struga (skład wyjściowy): Vedran Kjosevski – Edis Malikji, Hristijan Georgievski, Besart Krivanjeva, Nikola Vlajkovic, Vangjel Zguro, Ard Kasami, Bunjamin Shabani, Mentor Mazrekaj, Besart Ibraimi, Marjan Radeski. Trener: Shpetim Duro.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny