Jesień 2021 w liczbach

03.12.2021

03.12.2021

Za nami pierwsza część rozgrywek z udziałem naszych piłkarzy. Zanim piłkarską jesień ŁKS-u na warsztat wezmą publicyści, dziennikarze i kibice, kilka ciekawostek i liczb dla miłośników statystyk.

• Piłkarze ŁKS-u w 19 rozegranych meczach Fortuna 1. Ligi zdobyli 29 punktów, na co złożyło się 8 zwycięstw (4 u siebie), 5 remisów (2 u siebie) i 6 porażek (3 u siebie). Łodzianie zajmują siódme miejsce w tabeli (w weekend, wyłączając z tego nasz przełożony mecz z Puszczą, zostanie rozegrana 20. kolejka).
  • Ełkaesiacy zdobyli 22 gole (średnio: 1,15 gola na mecz), więc do siatki trafiali jesienią średnio co 77 minut. Ełkaesiacy stracili dotąd 19 bramek (trzy drużyny straciły mniej).
  • W jesiennej części rozgrywek ŁKS zdobył na zapleczu ekstraklasy 7 goli po strzałach z lewej nogi, 8 goli – po uderzeniach prawą nogą, 7 goli – po strzałach głową.
  • Najczęściej, bo ośmiokrotnie łodzianie trafiali do siatki po uderzeniach z lewy dolny róg bramki.
  • 19 goli dla ŁKS-u to dzieło strzałów z pola karnego, a 3 bramki (gole Antonio Domingueza i Macieja Wolskiego w meczach z GKS-em Tychy oraz Macieja Radaszkiewicza w starciu z Arką) to uderzenia z dystansu.
  • ŁKS dwunastokrotnie otwierał wynik. W siedmiu takich przypadkach cieszył się po końcowym gwizdku z kompletu punktów, czterokrotnie musiał zadowolić się jednym punktem, a raz (Podbeskidzie) rywal odrobił straty z nawiązką.
  • ŁKS sześciokrotnie pierwszy tracił gola. W pięciu przypadkach spotkanie wygrali rywale, a raz łodzianom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (Skra Częstochowa).
  • Podopieczni trenera Kibu Vicuñy najskuteczniejsi okazali się w ostatnim kwadransie meczów (w sumie 6 goli). Najlepiej wypadli w drugim kwadransie meczu (bilans: 5:1), a najgorzej pomiędzy 61. a 75. minutą (bilans: 2:5) „Najszczęśliwsze” dla naszej drużyny okazały się jesienią: 52. i 90. minuta (po dwa gole).
  • ŁKS zdobył w tym sezonie cztery gole po trafieniach rezerwowych. Dwukrotnie golem w roli zmiennika popisał się Maciej Wolski, a oprócz niego w tych samych okolicznościach bramki zdobyli jesienią jeszcze Piotr Janczukowicz i Maciej Radaszkiewicz.
  • Łodzianie statystycznie zdobywali i tracili w rundzie jesiennej co trzeciego gola po grze w powietrzu (dotyczy 16 meczów).