Drużyna

Javi Moreno dołączył do ŁKS

25.06.2021

25.06.2021

Javi Moreno dołączył do ŁKS

W nowym sezonie na pierwszoligowych boiskach w barwach ŁKS-u będziemy oglądać Javiego Moreno. ŁKS związał się z hiszpańskim skrzydłowym trzyletnią umową.

24-letni zawodnik rozpoczął grę w piłkę nożną w rodzinnej Almerii i właśnie w barwach klubu z tego miasta występował w rozgrywkach Segunda Division – Grupo IV (UD Almería B), zaliczając w trakcie trzech sezonów 37 meczów.

Latem 2019 roku Javi Moreno dołączył do UCAM Murcia CF i w tej z kolei drużynie rozegrał w sumie w różnych rozgrywkach 43 spotkania, zdobył 5 goli, a kilka tygodni temu był bliski wywalczenia z zespołem z południowo-wschodniej Hiszpanii awansu na zaplecze La Liga.

– Almeria to dla mnie szczególny klub. Dał mi możliwość rozwoju i pozwolił dzielić szatnię ze wspaniałymi piłkarzami. Przeżyłem tam wiele niezapomnianych chwil. Jeśli chodzi o UCAM Murcia, to jestem im bardzo wdzięczny, że mi zaufali. Mogłem tam pokazać swoje umiejętności i rozwijać się, co teraz pozwoliło mi dotrzeć tutaj, czyli do ŁKS-u – stwierdził zawodnik, którego atutami są drybling, szybkość i umiejętność gry kombinacyjnej.

W piątek ŁKS podpisał umowę z ofensywnie usposobionym lewoskrzydłowym, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.