Drużyna

Stipe Jurić w ŁKS

23.06.2021

23.06.2021

Stipe Jurić w ŁKS

Nowym piłkarzem ŁKS-u został Stipe Jurić, młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny. Łódzki klub podpisał z 22-letnim napastnikiem posiadającym chorwacki paszport trzyletnią umowę.

Urodzony w 1998 roku snajper siedem ostatnich lat spędził w NK Siroki Brijeg, czołowym klubie Bośni i Hercegowiny, którego barwy najpierw reprezentował w drużynie młodzieżowej (w sezonie 2016/2017: 33 gole w 26 meczach Premijer Liga U-19), a następnie w pierwszym zespole. W 2018 roku piłkarz zadebiutował w bośniackiej Premijer Liga i ten pierwszy sezon w seniorskiej piłce zwieńczył czternastoma występami (w tym jedenastoma w lidze) oraz jedną bramką.

W trzech ostatnich sezonach młody napastnik stał się kluczową postacią NK Siroki Brijeg, o czym świadczy kolejnych 65 występów na ligowych boiskach, 17 zdobytych goli i 4 asysty (do tego 1 gol w siedmiu spotkaniach krajowego pucharu oraz udział w kwalifikacjach Ligi Europa UEFA). Co więcej, zawodnik występował w reprezentacji Bośni i Hercegowiny do lat 19 i 21, chociaż jak sam podkreśla, jego wielkim marzeniem jest gra dla reprezentacji Chorwacji.

– Moje atuty? Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i zawsze daję z siebie maksimum na boisku. Mój największy atut to dobry instynkt strzelecki. Liczę, że wkrótce udowodnię wszystkim kibicom w Łodzi i wszystkim ludziom w klubie, że warto we mnie wierzyć – powiedział Stipe Jurić.

ŁKS związał się z prawonożnym, mierzącym 185 cm napastnikiem umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku.