Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS

23 / 06 / 2021

W środę piłkarzem ŁKS-u został Marek Kozioł. Łódzki klub związał się z doświadczonym bramkarzem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Nowy golkiper Łódzkiego Klubu Sportowego urodził się 1 czerwca 1988 roku w Nowym Sączu, w tamtejszej Sandecji rozpoczął piłkarską karierę i również w barwach tego właśnie klubu zadebiutował w 2007 roku na poziomie trzeciej ligi (wcześniej występował m.in. w rezerwach Sandecji).

Od tego momentu Marek Kozioł był zazwyczaj pierwszym wyborem trenerów zespołu z południa Polski, z którym przebył drogę wiodącą od wspomnianej trzeciej ligi do zaplecza ekstraklasy. Bardzo dobra postawa bramkarza w pierwszej lidze zwróciła uwagę włodarzy ekstraklasowego Zagłębia Lubin, więc kolejne dwa lata zawodnik spędził na Dolnym Śląsku i w tym czasie zdążył zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jesienią 2013 roku golkiper wrócił do Sandecji, a dwa lata później strzegł już bramki drugoligowej wówczas Stali Mielec, z którą wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. W 2018 roku znów była Sandecja, z kolei w kolejnych rozgrywkach Marek Kozioł stanął między słupkami występującej w ekstraklasie Korony Kielce, której barwy reprezentował także w zakończonych niedawno pierwszoligowych rozgrywkach.

W sezonie 2020/2021 Marek Kozioł zaliczył 21 występów (w tym 20 na poziomie Fortuna 1 Ligi; osiem meczów bez straty gola). Dodajmy do tego, że w ekstraklasie mierzący 199 cm bramkarz rozegrał dotąd 31 spotkań (dziesięć z „czystym kontem”), a na jej zapleczu aż 156 (z czego 50 meczów bez straty gola). Szansę na kolejne będzie miał już w barwach naszego klubu.

ŁKS podpisał z Markiem Koziołem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.