Akademia

Jakub Piela: Moim celem jest trenowanie z pierwszą drużyną

30.08.2018

30.08.2018

Jakub Piela: Moim celem jest trenowanie z pierwszą drużyną

Część kibiców kojarzy Jakuba Pielę z występów w U17. Dla większości jednak jesteś zawodnikiem jeszcze mało znanym.

– Mam siedemnaście lat i trenuję w Łódzkim Klubie Sportowym od lat dziesięciu. Uczęszczam też do Szkoły Gortata. Jestem zawodnikiem ofensywnym, a najlepiej czuję się jako prawy pomocnik.

W tym roku jest jedna drużyna U18, która występuje i w wojewódzkiej lidze, i w rezerwach. Jak zatem wygląda w tym przypadku selekcja, no i gdzie ty trafisz?

– Trenerzy dają zawodnikom możliwość zaprezentowania się w kadrze U18, a o przydziale decyduje dyspozycja na treningach. Moim zdaniem to sprawiedliwe rozwiązanie. Do tej pory występowałem w drużynie rezerw ŁKS-u.

Pojawiłeś się wraz z kilkoma kolegami na zajęciach u trenera Kazmierza Moskala…

– Tak, wraz z Mateuszem Misiakiem i Piotrkiem Tazbirem miałem możliwość trenowania z drużyną występującą na zapleczu ekstraklasy i to było świetne doświadczenie. Mateusz odszedł z drużyny, natomiast Piotrek leczy kontuzje i na pewno wróci podwójnie zmotywowany do pracy. Dzięki tym treningom mogłem zobaczyć jak wygląda gra na naprawdę wysokim poziomie, każde przyjęcie piłki, reakcja, czy podanie jest tu przecież bardzo ważne. Oprócz tego miałem możliwość trenowania z bardzo dobrymi zawodnikami i jednocześnie pod okiem świetnych szkoleniowców, którzy podpowiadają i pomagają.

Twoim celem w tym sezonie jest powrót do pierwszej drużyny, czy skupiasz się tylko na juniorach?

– Oczywiście, moim celem jest trenowanie z pierwszą drużyną. Chciałbym jednak również dać jak najwięcej juniorom, poprawiać swoje umiejętności, zdobywać doświadczenie i móc dalej pomagać drużynie. Będę dużo pracował i cierpliwie czekał na swoją szansę.

Obie drużyny zaczęły sezon, notując komplet zwycięstw. Na co je stać?

– Na pewno na wiele. Mamy świetnych trenerów i zawodników, którzy chcą się rozwijać. Celem rezerw jest awans do IV ligi i prezentowanie dobrej gry. W lidze wojewódzkiej również chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.