Drużyna

Jakub Letniowski w ŁKS

19.06.2023

19.06.2023

Jakub Letniowski w ŁKS

Jakub Letniowski dołączył do ŁKS-u. Umowa naszego klubu z utalentowanym pomocnikiem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

22-letni piłkarz jest wychowankiem Lechii Gdańsk, występował w młodzieżowych drużynach APLG Gdańsk, a potem Jaguara Gdańsk i GKS-u Przodkowo, gdzie zadebiutował również w seniorskim futbolu, chociaż pierwszy pełny sezon w dorosłej piłce zaliczył w trzecioligowym Bałtyku Gdynia (2018/2019). Świetna postawa pomocnika w klubie z Trójmiasta (23 mecze i 3 gole) zwróciła uwagę występującej wówczas na zapleczu ekstraklasy Chojniczanki Chojnice.

W 2019 roku Jakub Letniowski zadebiutował w pierwszej lidze, ale niedługo potem przeniósł się do Raduni Stężyca, której najpierw pomógł awansować do drugiej ligi (34 mecze, 13 goli i 13 asyst w sezonie 2020/2021), a w poprzednim roku zagrać w barażach o Fortuna 1 Ligę (24 mecze, 3 gole, 2 asysty w sezonie 2021/2022).

Zawodnik, który dołączy do ŁKS-u, był wyróżniającym się piłkarzem drugiej ligi w rundzie jesiennej zakończonego niedawno sezonu. W barwach Raduni Stężyca zagrał w 18 meczach, zdobył 5 goli i zanotował 3 asysty (w samej drugiej lidze w sezonie 2022/2023: 15 meczów / 3 gole / 3 asysty), natomiast wiosną decyzją poprzedniego klubu został odsunięty od pierwszego zespołu.

– Nie ukrywam, że miałem inne opcje, ale kiedy pojawił się ŁKS, bardzo chciałem do niego dołączyć. Oczywiście mocno trzymałem kciuki za ełkaesiaków w pierwszej lidze i cieszę się z tego awansu, zresztą ŁKS prezentował na zapleczu ekstraklasy najlepszą piłkę. Mój cel na najbliższą przyszłość? Pierwsza rzecz do debiut w ekstraklasie; druga – wywalczenie sobie miejsca w wyjściowym składzie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby drużyna i trener obdarzyli mnie zaufaniem – mówi Jakub Letniowski.

Umowa, którą ŁKS-em związał się z utalentowanym pomocnikiem, będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku.