Aktualności

„Jaga” wypunktowała ŁKS

1
10 / 06 / 2020

fot. Artur Kraszewski

W 29. kolejce PKO Ekstraklasy ŁKS przegrał na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 0:3. Dzięki zwycięstwu nad beniaminkiem zespół z Podlasia zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Wojciech Stawowy wspominał kilkadziesiąt godzin przed meczem, że chciałby wreszcie zobaczyć na boisku prawdziwą drużynę, a do tego zespół zdolny udowodnić swój piłkarski i przy tym niemały zdaniem szkoleniowca potencjał. Niestety, Jagiellonia okazała się w środę zespołem znacznie lepiej dysponowanym i dziś zwyczajnie silniejszym od łodzian. Wygrała i wysoko, i zasłużenie.

Zanim w 12. minucie bezradnego Arkadiusza Malarza i bierną w tej sytuacji łódzką defensywę zaskoczył precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów Jakov Puljić (to już drugi z rzędu gol Chorwata w PKO Ekstraklasie), Jagiellonia dwukrotnie wysłała gospodarzom sygnał ostrzegawczy, bo za taki należałoby uznać zarówno uderzenie Macieja Makuszewskiego z początku spotkania, jak i niecelny strzał głową Zorana Arsenicia.

Ekipa z Podlasia dopięła swego jeszcze w pierwszym kwadransie, więc bardzo szybko na „musiku” znów znalazł się ŁKS. Najbliższy powodzenia był Pirulo (po strzale Hiszpana z rzutu wolnego piłka poszybowała obok prawego słupka bramki Damiana Węglarza), a nieco wcześniej nieco szczęścia w szesnastce przyjezdnych zabrakło Jakubowi Wróblowi.

Ełkaesiacy próbowali nabrać wiatru w żagle, lecz częste straty w środku pola i kolejny cios, który spadł na łodzian w 27. minucie mocno podcięły im skrzydła. Tuż bowiem przed upływem drugiego kwadransa Maciej Makuszewski wymanewrował obrońcę ŁKS-u i huknął w kierunku bramki. Arkadiusz Malarz nie zdołał sięgnąć piłki, co gorsza ta odbiła się od słupka, następnie od pleców bramkarza i wtoczyła się do bramki beniaminka (0:2).

Po tym drugim trafieniu dla gości niewiele działo się na boisku. ŁKS długo rozgrywał piłkę, lecz bramce przyjezdnych zagrozić nie potrafił, z kolei po drugiej stronie murawy dwie groźne kontry białostoczan w ostatniej chwili zatrzymał ofiarnym wślizgiem zastępujący Macieja Dąbrowskiego na środku defensywy Jan Sobociński.

Po przerwie w miejsce Domingueza na boisku zameldował się Adam Ratajczyk, ale to inny młody piłkarz – Michał Trąbka, chwilę po wznowieniu gry był bardzo bliski szczęścia. Nie udało się, bo chociaż po dośrodkowaniu minął się z piłką Damian Węglarz, futbolówkę po strzale pomocnika ŁKS-u zatrzymał tuż przed linią bramkową Ivan Runje. W 62. minucie pokazał się nam też młodzieżowiec i tym jednak razem zabrakło ełkaesiakom precyzji (strzał głową skrzydłowego chybił celu).

„Jaga” umiejętnie wybijała łodzian z uderzenia, nie rezygnując przy tym z nękania defensywy beniaminka. Co prawda Jakov Puljić przegrał pojedynek „oko w oko” z Arkadiuszem Malarzem, ale chwilę po tym Tadej Vidmajer przewrócił w szesnastce Chorwata, Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr, a Martin Pospíšil ustalił wynika spotkania (0:3).

W najbliższą niedzielę w ramach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego piłkarze ŁKS-u zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem, a następnie czeka ich jeszcze siedem spotkań w grupie spadkowej.


29. kolejka PKO Ekstraklasy / ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

  • Bramki: 0:1 Jakov Puljić (12), 0:2 Arkadiusz Malarz (27 – sam.), 0:3 Martin Pospíšil (69 – kar.)
  • Żółte kartki: Srnić, Dominguez, Vidmajer – Arsenić, Kadlec, Posil, Kwiecień
  • Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
  • Mecz rozegrany bez udziału kibiców

Składy:

  • ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Jan Sobociński, Carlos Moros Gracia, Adrian Klimczak (66, Tadej Vidmajer), Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka, Pirulo, Antonio Dominguez (46, Adam Ratajczyk), Jakub Wróbel (76, Łukasz Sekulski). Trener: Wojciech Stawowy.
  • Jagiellonia: Damian Węglarz – Adrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Zoran Arsenić, Maciej Makuszewski (55, Tomasz Prikryl), Ariel Borysiuk (76, Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Przemysław Mystkowski, Jakov Puljić (74, Jesus Imaz). Trener: Iwajło Petew.
POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]