Intensywny tydzień

Intensywny tydzień

Przed nami w tym tygodniu aż dwa ważne mecze, więc nie ma czasu do stracenia. W poniedziałkowy wieczór ełkaesiacy rozpoczęli przygotowania do spotkań z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski i Górnikiem Polkowice w lidze.

Ełkaesiacy nie narzekają na nudę w drugiej połowie października. Po niedzielnych derbach Łodzi rozegranych na stadionie lokalnego rywala przed naszymi piłkarzami bardzo pracowita końcówka miesiąca, w trakcie której podopieczni trenera Kibu Vicuñy rozegrają jeszcze dwa spotkania.

Nie ma czasu do stracenia, więc już w poniedziałek ełkaesiacy rozpoczęli przygotowania do środowego starcia w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin i sobotniego pojedynku w ramach 15. kolejki Fortuna 1 Ligi z Górnikiem Polkowice. Oba spotkania zostaną rozegrane na stadionie Króla w Łodzi, więc nasi piłkarze mogą w spokoju przygotowywać się do nich na swoich obiektach.

🎙 Jakub Tosik: Przed nami intensywny tydzień. W środę zagramy z Zagłębiem Lubin, w którym spędziłem sześć fajnych lat, a w sobotę powalczymy o punkty z Górnikiem Polkowice. Musimy zagoić rany, bo naszym celem jest wyeliminować Zagłębie i „poprawić” z Górnikiem w lidze.

W nowym tygodniu łodzianie mają w planach sześć jednostek treningowych (przy czym wydaje się, że środowe i sobotnie przedpołudniowe zajęcia będą miały charakter przedmeczowego rozruchu). W poniedziałek i wtorek (to przed meczem z Zagłębiem Lubin), czwartek i piątek (to przed starciem z Górnikiem Polkowice) ełkaesiacy będą trenować na boisku albo w al. Unii 2, albo w ośrodku treningowym Akademii ŁKS.

🎙 Kibu Vicuña: Czy ten punkt zdobyty na Widzewie jest cenny? To zależy, czy wygramy w następnego kolejce z Górnikiem Polkowice. Oczywiście wcześniej zagramy z Zagłębiem Lubin i tu też chcemy powalczyć o awans w Pucharze Polski.

Trener Kibu Vicuña z tygodnia na tydzień ma do dyspozycji coraz liczniejsze grono zawodników. W niedzielnych derbach Łodzi po dłuższej przerwie zobaczyliśmy na boisku Javiego Moreno, kolejne minuty zaliczył też Nacho Monsalve, a i bliscy powrotu do ligowego (i pucharowego) grania są Adam Marciniak i Stipe Jurić. Marek Kozioł na razie trenuje indywidualnie, natomiast badania czekają Maksymiliana Rozwandowicza, który po jednym ze starć musiał opuścić w niedzielę boisko.

Przy okazji przypominamy, że ruszyła sprzedaż biletów na mecze z Zagłębiem Lubin (na ten mecz nie obowiązują karnety, ale karnetowicze mogą liczyć na zniżkę) i Górnikiem Polkowice (🎫 TUTAJ).