Klub

Informacja dla mediów przed meczem z Rakowem

09.07.2020

09.07.2020

Informacja dla mediów przed meczem z Rakowem

fot. Artur Kraszewski

Przedstawicieli mediów informujemy, że proces akredytacyjny na wtorkowe spotkanie piłkarzy ŁKS-u z Rakowem Częstochowa rozpocznie się w dzisiaj (tj. w czwartek) o godz. 10.

Proces akredytacyjny na mecz 36. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em a Rakowem Częstochowa rozpocznie się w czwartek 9 lipca o godz. 10, a zakończy w poniedziałek 13 lipca o godz. 12. Wnioski wysłane po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.

Tak jak w przypadku dwóch ostatnich domowych spotkań piłkarzy ŁKS-u prosimy przedstawicieli mediów o wypełnienie wniosku w systemie Accredito.

Złożenie wniosku o akredytację nie jest równoznaczne z jej przyznaniem. Przypominamy, że miejsca dla dziennikarzy i fotoreporterów znajdują się obecnie w sektorze A1.

Informujemy również, że osoby, którym w dwóch poprzednich meczach zostały przyznane akredytacje, a które nie pojawiły się na żadnym z tych spotkań ŁKS, nie będą uwzględniane w procesie akredytacyjnym.


Regulamin

Aby usprawnić proces akredytacyjny i pracę mediów na meczach ŁKS-u, w nawiązaniu do zmian w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 w zakresie organizacji spotkań ligowych podczas epidemii COVID – 19, powtarzamy najważniejsze informacje z tym związane.

  • Wszystkie dotychczas wystawione akredytacje stałe na ten sezon tracą ważność.
  • Wszystkie osoby pragnące wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o przesłanie nowego wniosku jednorazowego przez system Accredito.
  • Na każde spotkanie PKO Ekstraklasy będzie mogło wejść do 25 osób akredytowanych jako PRASA, do 2 jako RADIO oraz maksymalnie do 15 przedstawicieli FOTO.
  • Jedna redakcja może uzyskać tylko po jednej akredytacji danego typu – FOTO, PRASA, RADIO.
  • Prosimy pamiętać, że złożenie wniosku akredytacyjnego nie jest równoznaczne z przyznaniem akredytacji jednorazowej. O przyznaniu takowej decyduje Biuro Prasowe ŁKS Łódź.
  • W przypadku nowych wytycznych od Ekstraklasy S.A. Biuro Prasowe ŁKS Łódź rozważy zwiększenie ilości akredytowanych osób na wydarzenie.
  • Na podstawie aktualnych wytycznych została przygotowana mapa stadionu – wraz z informacją na temat stref, które będą obowiązywać na obiekcie przy al. Unii 2.
  • Wszystkie osoby pracujące na stadionie zobowiązane są do stosowania się do przyjętych zasad bezpieczeństwa, poruszania się w wyznaczonych strefach i stosowania się do zaleceń pracowników Klubu. Należy też pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa do momentu opuszczenia obiektu.
  • Wnioskując o przyznanie akredytacji prosimy o dokładne rozważenie, czy obecność na danym spotkaniu jest niezbędna.

Wszystkie powyższe zapisy wynikają z troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników ligowych zmagań – na czele z zawodnikami, przedstawicielami sztabów poszczególnych drużyn, pozostałymi pracownikami klubów i ekipy telewizyjnej oraz kibicami, którzy pojawią się na meczu z Rakowem. Podobne zasady obowiązują do odwołania we wszystkich zespołach PKO BP Ekstraklasy. Prosimy o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją.

Mamy nadzieję, że wspomniane działania przyczynią się do tego, abyśmy jak najszybciej mogli znów w komplecie emocjonować się ponownie rozgrywkami ligowymi w naszym kraju.