Aktualności

Co słychać u rywala: Arka Gdynia

0
08 / 07 / 2020

fot. Artur Kraszewski

W obozie najbliższego rywala ełkaesiaków humory też kiepskie. W poniedziałek Wisła Płock pokonała Górnika Zabrze, pozbawiając tym samym arkowców tzw. matematycznych szans na utrzymanie w elicie.

Po wznowieniu rozgrywek w maju Arka Gdynia spisywała się nieźle, bo w ośmiu kolejkach zdobyła dziewięć punktów, co biorąc pod uwagę miejsce w tabeli gdynianin należy ocenić jako dorobek przyzwoity. Dwa zwycięstwa i trzy remisy w ośmiu ostatnich spotkaniach nie uratowały ekipy z Trójmiasta przed spadkiem do pierwszej ligi. Po poniedziałkowym zwycięstwie Wisły Płock nad Górnikiem Zabrze podopieczni trenera Ireneusza Mamrota podzielili los ŁKS-u i Korony Kielce.

– Nie ma przypadku, że jesteśmy na trzecim miejscu od końca. Trzeba zrobić rachunek sumienia, stanąć przed lustrem i powiedzieć, że nie zasłużyliśmy na utrzymanie. Takich spotkań jak to z Koroną było na przestrzeni całego sezonu za dużo – mówił w rozmowie z Canal+ Sport po ostatnim zremisowanym 1:1 meczu z Koroną w Kielcach obrońca Arki Gdynia i wychowanek ŁKS-u Adam Marciniak.

W poniedziałek piłkarze Arki rozpoczęli mikrocykl przed dwoma spotkaniami na Stadionie Miejskim w Gdyni. W tym pierwszym zmierzą się w sobotę z Łódzkim Klubem Sportowym (początek o godz. 15). Na początku tygodnia gdynianie trenowali w hali, a trenerzy – jak czytamy na oficjalnej stronie Arki – zaaplikowali zawodnikom ćwiczenia techniczne o intensywności tlenowej, z kolei na boisku odbyła się gra taktyczna.

W środę odbyła się natomiast miła uroczystość. W meczu z Koroną swoje dwusetne spotkanie w żółto-niebieskich barwach rozegrał Marcus da Silva i z tej okazji przed treningiem pochodzący z Brazylii napastnik (posiada też polskie obywatelstwo) otrzymał pamiątkową koszulkę. Zawodnik ma w Gdyni status legendy, został zresztą wybrany przez kibiców do jedenastki 90-lecia Arki.

Arka straciła szanse na utrzymanie, ale z pewnością nie zamierza w sobotę sprezentować punktów łodzianom. – Ci z kibiców, którzy pojawią się na najbliższych meczach będą oczekiwać ambitnej postawy i walki o zwycięstwa – czytamy na oficjalnej stronie gdyńskiego klubu.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]