Akademia

III liga: Wyjazdowy w Radomiu

12.05.2023

12.05.2023

III liga: Wyjazdowy w Radomiu

Fot. Lens Strong

Rozgrywki trzeciej ligi wchodzą w decydującą fazę. W 28. kolejce prowadzący w tabeli piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom. Początek spotkania w niedzielę o godz. 17.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka grają ostatnio jak z nut, w pięciu ostatnich kolejkach zanotowali komplet punktów (tracąc przy tym tylko dwa gole), a w najbliższą niedzielę zagrają już o siedemnaste w tym sezonie zwycięstwo. Będzie to też okazja na poprawienie sobie humorów po środowym półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski (Unia Skierniewice – ŁKS II 4:2), więc sportowa złość w połączeniu z dobrą formą powinny być atutami naszego zespołu. Dodajmy, że w najbliższym meczu kolegom nie pomoże Oskar Koprowski (obrońca pauzuje za kartki).

Broń Radom zajmuje 13. miejsce w tabeli z siedmiopunktową przewagą nad strefą spadkową. Zespół z Radomia w trzech ostatnich seriach spotkań zdobył co prawda tylko punkt, na ligowe zwycięstwa czeka blisko miesiąc, ale nie należy go lekceważyć, bo Broń potrafiła już w tym sezonie odebrać punkty faworytom, o czym przekonały się chociażby rezerwy Legii, które w Radomiu tylko zremisowały (2:2) oraz Legionovia (remis 3:3 w Legionowie). W jesiennym spotkaniu lepsi o gola okazali się łodzianie (2:1).

Początek meczu 28. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom w niedzielę 14 maja o godz. 17. Dzień wcześniej, tj. w sobotę, o godz. 13 na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS spotkanie z Zawiszą Rzgów rozpocznie druga drużyna rezerw (ŁKS III Łódź prowadzi w tabeli łódzkiej klasy okręgowej z siedmiopunktową przewagą nad drugą Stalą Głowno), natomiast drużynę do lat 17 w Centralnej Lidze Juniorów czeka tego samego dnia (czyli w sobotę) trudny wyjazdowy mecz z czwartą w tabeli Wisłą Kraków (początek o godz. 13.30).