Aktualności

III liga: Sokół Ostróda – ŁKS 0:2

16
29 / 04 / 2023

Fot. Lens Strong

Lider nie zawiódł. W 26. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze ŁKS II Łódź pokonali na wyjeździe Sokoła Ostróda 2:0 po golach Wiktora Kościuka i Mateusza Bąkowicza.

Jesienny mecz drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego z Sokołem Ostróda rozpoczął, o czym napomknęliśmy w przedmeczowej zapowiedzi, marsz ełkaesiaków w górę tabeli, który tydzień temu zaprowadził drużynę trenera Marcina Matysiaka na fotel lidera grupy I trzeciej ligi. Sobotni rewanż w Ostródzie też zakończył się po myśli naszego zespołu – ŁKS II Łódź wygrał 2:0, zainkasował już piętnasty w tym sezonie komplet punktów i tym samym utrzymał prowadzenie w lidze.

Najważniejsze,  co wydarzyło się na boisku przed przerwą i co w dużej mierze wpłynęło na obraz całych bez mała zawodów, wydarzyło się pomiędzy 18. a 21. minutą, bo właśnie w trakcie tych stu osiemdziesięciu sekund goście dwukrotnie zaskoczyli defensywę Sokoła i dzięki trafieniom Wiktora Kościuka oraz Mateusza Bąkowicza objęli zasłużone dwubramkowe prowadzenie. Dodajmy, że w 67. minucie jeden z zawodników Sokoła został ukarany przez arbitra czerwoną kartką, więc gospodarze kończyli mecz w osłabieniu.

Piłkarze ŁKS II Łódź dzięki sobotniemu zwycięstwu nadal, jak już wspomnieliśmy, przewodzą trzecioligowej stawce (tyle samo punktów zgromadziła druga w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki). Do końca rozgrywek pozostało osiem kolejek. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na własnym boisku z Ursusem Warszawa.


26. kolejka III ligi (grupa I) / Sokół Ostróda – ŁKS II Łódź 0:2 (0:2)

  • Bramki: 0:1 Wiktor Kościuk (18), 0:2 Mateusz Bąkowicz (21)
  • Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)
  • Sokół (wyjściowa jedenastka): Michał Leszczyński – Tomasz Porębski, Jakub Adam Mysiorski, Bartosz Pawluczyk, Łukasz Mościcki, Adam Stefański, Mateusz Błaut, Maksim Kventsar, Łukasz Święty, Tomasz Furman, Damian Lubak. Trener: Janusz Bucholc.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Oskar Koprowski, Jowin Radziński – Jędrzej Zając (90, Jakub Romanowicz), Wiktor Kościuk (84, Vahe Mnatsakanyan), Adrian Czypicki, Hugo Ista (71, Mateusz Marczak), Mikołaj Lipień (71, Antoni Młynarczyk) – Jakub Piotrowski (84, Alan Siwek). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny