Aktualności

III liga: ŁKS II – Sokół Ostróda 2:1

6
24 / 09 / 2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali drugi mecz w sezonie! W 9. kolejce grupy I trzeciej ligi podopieczni trenera Marcina Matysiaka pokonali 2:1 Sokoła Ostróda po golach Macieja Radaszkiewicza i Javiego Moreno.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego przystąpiła do sobotniego spotkania z 11. w tabeli przed 9. kolejką trzeciej ligi Sokołem Ostróda z siedmioma zawodnikami w składzie, którzy w bieżącym sezonie wystąpili już w meczu o ligowe punkty na zapleczu ekstraklasy (Aleksander Bobek, Marcel Wszołek, Oskar Koprowski, Grzegorz Glapka, Jan Kuźma, Javi Moreno i Maciej Radaszkiewicz), a także m.in. z Igorem Lambrechtem, Jowinem Radzińskim i Damianem Nowackim, którzy w ubiegły czwartek pokazali się w sparingowym meczu pierwszej drużyny z Wisłą Płock.

Kadra była więc mocna i zapewniła przed przerwą podopiecznym trenera Marcina Matysiaka niewielką przewagę na boisku, niestety nie zdołaliśmy jej zamienić na gole, bo kilka obiecująco zapowiadających się ataków piłkarzy w białych koszulkach (podobać się mogła m.in. odważna szarża Ricardo Goncalvesa) zatrzymała dobrze zorganizowana w tej części zawodów defensywa gości.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ełkaesiacy próbowali uparcie znaleźć sposób na rozmontowanie obrony rywala, a nadzieję na to, że bramkarz Sokoła nie wyjedzie z Łodzi z czystym kontem, dał bardzo groźny strzał z rzutu wolnego Damiana Nowackiego. Tym razem jeszcze się nie udało, ale niedługo po tym w końcu dopięliśmy swego. W 63. minucie Maciej Radaszkiewicz przejął piłkę w polu karnym Sokoła, obrócił się w kierunku bramki i silnym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji golkipera przyjezdnych (1:0).

Gol bardzo pomógł łodzianom, którzy złapali wiatr w żagle, poczuli się na boisku bardziej pewni siebie i być może także dzięki temu szybko podwyższyli prowadzenie. Doszło do tego w 68. minucie, gdy wywalczyliśmy rzut wolny przed polem karnym Sokoła, do futbolówki podbiegł Javi Moreno i efektownym strzałem zdobył drugiego gola dla rezerw ŁKS-u (2:0). W końcówce spotkania goście za sprawą precyzyjnego uderzenia Kamila Skoka zmniejszyli rozmiary porażki (2:1), ale na więcej w sobotę ełkaesiacy nie pozwolili rywalowi.

Piłkarze ŁKS II Łódź pokonali Sokoła Ostróda 2:1, zgarnęli drugi w tym sezonie komplet punktów i tym samym przerwali serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. Gratulujemy, cieszymy się bardzo i czekamy na więcej! W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Matysiaka zagrają o ligowe punkty na wyjeździe z Ursusem Warszawa.


9. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Sokół Ostróda 2:1 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Maciej Radaszkiewicz (63), 2:0 Javi Moreno (68), 2:1 Kamil Skok (81)
  • Sędzia: Jakub Dmuch (Dolnośląski ZPN)

Składy:

  • ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Igor Lambrecht, Oskar Koprowski, Jowin Radziński – Grzegorz Glapka (83, Mateusz Bąkowicz), Damian Nowacki, Jan Kuźma (64, Jakub Tosik), Ricardo Goncalves (57, Jakub Romanowicz), Javi Moreno (83, Wiktor Kościuk) – Maciej Radaszkiewicz (64, Stipe Jurić). Trener: Marcin Matysiak.
  • Sokół (skład wyjściowy): Norbert Florczak – Tomasz Porębski, Kamil Skok, Jakub Kopacz (46, Jakub Banul), Łukasz Święty, Mateusz Furman, Błażej Klimek, Szymon Szałkowski, Dawid Kasprzyk, Michał Kiełtyka, Maksim Kventsar. Trener: Janusz Bucholc.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny