Aktualności

III liga: Lechia – ŁKS II 2:1

1
16 / 09 / 2022

W 8. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:2. Gospodarze zdobyli dwa gole tuż przed końcowym gwizdkiem.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego była bliska zdobycia punktu (a nawet trzech) na boisku dziewiątej w tabeli przed tą kolejką drużyny trzeciej ligi, niestety fatalna w wykonaniu naszych zawodników końcówka pozbawiła nas nadziei na korzystny rezultat. Zaczęło się bardzo dobrze, bo od prowadzenia. Tuż przed przerwą Maciej Radaszkiewicz wywalczył rzut karny, sędzia wskazał na jedenasty metr, Aleksander Ślęzak podbiegł do piłki i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Ełkaesiacy utrzymywali korzystny dla siebie wynik bardzo długo, ale po 88. minucie niczym z puszki Pandory wysypały się nieszczęścia – najpierw w postaci drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Mateusza Bąkowicza, a następnie dwóch goli dla Lechii. W 90. minucie do remisu doprowadził Kamil Cyran (wykorzystał rzut karny), a chwilę po tym miejscowi dośrodkowali piłkę z rzutu rożnego, najwyżej w szesnastce łodzian wyskoczył Adrian Skrzyniak i właśnie on strzałem głową przechylił szalę zwycięstwa na stronę ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego.

Piłkarze ŁKS II Łódź przegrali z Lechią 1:2. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z Sokołem Ostróda.


8. kolejka III ligi (grupa I) / Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS II Łódź 2:1 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Aleksander Ślęzak (41 – kar.), 1:1 Kamil Cyran (90 – kar.), 2:1 Adrian Skrzyniak (90)
  • Czerwona kartka: Bąkowicz (88 – za dwie żółte)
  • Sędzia: Karol Wójcik (Mazowiecki ZPN)

Składy:

  • Lechia (skład wyjściowy): Mateusz Awdziewicz – Kamil Cyran, Adam Nowak, Eryk Kaproń, Kamil Szymczak, Kamil Lewiński, Adrian Skrzynia, Ernest Warczy, Dominik Pecyna, Artur Dunajski, Klim Morenkov. Trener: Mateusz Milczarek.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński – Grzegorz Glapka (80, Jędrzej Zając), Damian Nowacki, Jakub Tosik, Błażej Radwanek (80, Piotr Gryszkiewicz), Mikołaj Lipień (68, Jakub Romanowicz) – Maciej Radaszkiewicz (46, Stipe Jurić). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny