Aktualności

III liga: ŁKS II – Legionovia 3:2

10
25 / 03 / 2023

Fot. Lens Strong

Rezerwy ŁKS-u wracają na zwycięską ścieżkę! W 21. kolejce grupy 1 trzeciej ligi piłkarze ŁKS II pokonali 3:2 Legionovię. Dwa gole w starciu z wiceliderem zdobył Maciej Śliwa, a jedną bramkę dorzucił Dawid Kort.

W sobotnim starciu z wiceliderem trener Marcin Matysiak miał do dyspozycji kilku zawodników pierwszego zespołu, którzy ostatnio albo pojawiali się na pierwszoligowych boiskach ciut rzadziej, albo – jak Litwin Artemijus Tutyskinas – wracali do zdrowia po kontuzji. Nie zabrakło też Kazimierza Moskala, który wraz z kibicami pierwszego gola dla gospodarzy doczekał się w 20. minucie – po prostopadłym podaniu do Nelsona Balongo i próbie wślizgu tego ostatniego, piłka odbiła się od bramkarza, po czym na osiemnastym metrze dopadł do niej Maciej Śliwa i technicznym strzałem otworzył wynik spotkania (1:0).

Nie było to ostatnie słowo pomocnika sprowadzonego niedawno do naszego klubu. W 42. minucie cieszyliśmy się z drugiego gola – tym razem Maciej Śliwa przejął podanie, wpadł w pole karne i pewnym strzałem zmusił Jana Krzywańskiego do kapitulacji, więc na przerwę ełkaesiacy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem – dodajmy, że zasłużonym, bo pierwsza połowa sobotnich zawodów stała pod znakiem przewagi gospodarzy.

Chwilę po wznowieniu gry sytuacja gości stała się jeszcze gorsza. Najpierw, po faulu Mikołaja Gibasa na naszym zawodniku, sędzia wyrzucił zawodnika Legionovii z boiska i podyktował rzut wolny dla łodzian, więc do końca spotkania wicelider musiał sobie radzić w dziesiątkę; następnie – do piłki podbiegł Dawid Kort i bardzo ładnym uderzeniem podwyższył prowadzenie (3:0).

W dalszej części drugiej połowy ŁKS II jeszcze kilkukrotnie zagroził bramce przyjezdnych, bliski szczęścia był m.in. Nelson Balongo, a potem coraz groźniej zaczęło się robić w naszym polu karnym, bo zespół z województwa mazowieckiego nie zamierzał rezygnować. W 65. minucie Szymon Wiejak zmniejszył straty, na domiar złego w 82. minucie arbiter dopatrzył się faulu Oskara Koprowskiego w naszej szesnastce, wskazał na wapno i chwilę po tym Patryk Koziara zdobył gola kontaktowego. W końcówce w związku z tym zrobiło się nerwowo, na szczęście łodzianie utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Piłkarze ŁKS II Łódź wygrali z dotychczasowym wiceliderem i po 21. kolejce wyprzedzą go w tabeli trzeciej ligi. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok.


21. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Legionovia Legionowo 3:2 (2:0)

  • Bramki: 1:0 Maciej Śliwa (20), 2:0 Maciej Śliwa (42), 3:0 Dawid Kort (47), 3:1 Szymon Wiejak (65), 3:2 Patryk Koziara (82 – kar.)
  • Czerwona kartka: Gibas (47)
  • Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Składy:

  • ŁKS II: Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyskinas (46, Jowin Radziński) – Maciej Śliwa, Jan Łabędzki (58, Damian Nowacki), Dawid Kort, Bartosz Biel (69, Jakub Tosik), Grzegorz Glapka (69, Ricardo Goncalves) – Nelson Balongo (90+, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.
  • Legionovia (wyjściowa jedenastka): Jan Krzywański – Sebastian Gołąb, Adam Waszkiewicz, Konrad Zaklika, Michał Suchanek, Kamil Kumoch, Karol Barański, Szymon Wiejak, Mikołaj Gibas, Kacper Kaczorowski, Bartosz Rymek.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny