III liga: Coraz bliżej. W piątek w Sieradzu

III liga: Coraz bliżej. W piątek w Sieradzu

fot. Lens Strong

Już w piątek, w ramach 32. kolejki grupy I trzeciej ligi, prowadzące w tabeli rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Wartą Sieradz. Początek spotkania, które może nas przybliżyć do awansu do drugiej ligi, o godz. 18.

Zespół trenera Marcina Matysiaka na razie jest na najlepszej drodze do bardzo szczęśliwego dla nas finału trzecioligowych rozgrywek. Aleksander Ślęzak i spółka nie mogą jeszcze o tym myśleć, ale prawda jest taka, że awans do drugiej ligi zagwarantuje nam zdobycie sześciu punktów w trzech ostatnich kolejkach. Szansa na wykonanie połowy tego zadania nadarzy się już najbliższy piątek w Sieradzu, gdzie tego dnia zmierzymy się z 15. w tabeli Wartą (żaden z naszych piłkarzy nie pauzuje za kartki, w dodatku do kadry meczowej ma szansę wrócić Igor Lambrecht).

Gospodarze tego spotkania na pewno postawią się liderowi, walczą przecież o trzecioligowy byt (obecnie Warta zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce, ale Błoniankę Błonie wyprzedza jedynie lepszym bilansem bezpośrednich starć). Należałoby wspomnieć także o tym, że ten zespół sprawił nam już w tym sezonie kłopoty, bo w listopadzie w Łodzi padł remis 2:2, chociaż łodzianie prowadzili wtedy dwoma golami (Warta doprowadziła do wyrównania w ostatnich dziesięciu minutach spotkania).

Początek meczu 32. kolejki grupy I trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Wartą Sieradz w piątek 2 czerwca o godz. 18.

W sobotę (początek o godz. 15) swoje spotkanie rozegra druga drużyna rezerw. ŁKS III Łódź, czyli lider łódzkiej klasy okręgowej, w meczu na szczycie zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Głowno. Ełkaesiacy są już pewni awansu do czwartej ligi.